362 TORE AHLSÉN (1906-1991), Trädgårdsgrupp

7573a_8dc588727ecba86_med.jpeg
  • 7573a_8dc588727ecba86_sm.jpeg
  • 7573b_8dc588729aba545_sm.jpeg
  • 7573c_8dc58872b5431ed_sm.jpeg
  • 7573d_8dc58872c5fa39b_sm.jpeg
  • 7573e_8dc58872d743187_sm.jpeg
  • 7573f_8dc58872e957109_sm.jpeg
  • 7573g_8dc58872f5f863a_sm.jpeg

5 delar, "Pia", Gärsnäs, formgivna 1942, bestående av bord samt fyra stapel och infällbara karmstolar, vitlackerad metallstomme, sits och bordskiva i teak, bordets hö 71, diam 70 cm, stolens sitthö ca 46 cm

  • Skick:Bruksslitage
  • Proveniens:Lady Hamilton Hotel, Stockholm

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK