363 TORE AHLSÉN (1906-1991), Trädgårdsgrupp

7574a_8dc58877dc9ad98_med.jpeg
  • 7574a_8dc58877dc9ad98_sm.jpeg
  • 7574b_8dc58877f4fb8be_sm.jpeg
  • 7574c_8dc588780732ea4_sm.jpeg
  • 7574d_8dc58878151aca6_sm.jpeg
  • 7574e_8dc588782589690_sm.jpeg
  • 7574f_8dc5887835096ce_sm.jpeg
  • 7574g_8dc5887846b9f37_sm.jpeg

5 delar, "Pia", Gärsnäs, formgivna 1942, bestående av bord samt fyra stapel och infällbara stolar, vitlackerad metallstomme, sits och bordskiva i teak, bordets hö 71, diam 70 cm, stolens sitthö ca 46 cm

  • Skick:Bruksslitage
  • Proveniens:Lady Hamilton Hotel, Stockholm

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK