Kanonauktioner 20 april 2024
SPELBORD 1800-tal, sengustavianskt
Slutpris1 600 SEK
SNURRFÅTÖLJ, 1960/70-tal, rött skinn
Slutpris1 400 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska
Slutpris200 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, ett par
Slutpris1 000 SEK
SOFFA OCH FÅTÖLJ, Dux, 1950-tal
Slutpris200 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
PETER CELSING, karmstolar, ett par
Slutpris600 SEK
GARDEROB/SKÅP MED SPEGELDÖRR
Slutpris1 500 SEK
LIGGFÅTÖLJ, "LC4"
Slutpris2 500 SEK
PELARBORD, ett par, 1800-talets slut
Slutpris350 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SOFFA MED FOTPALL, Chesterfieldmodell
Slutpris1 500 SEK
MATGRUPP, 7 delar, samtida tillverkning
Slutpris700 SEK
SOFFA, "Engen", randig textilklädsel
Slutpris200 SEK
BYRÅ, rokokostil 1900-tal
Slutpris500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
ROTTINGGRUPP, 3-delar
Slutpris1 000 SEK
TABURETT, empirestil, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
STOL, empirestil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
KARMSTOL, 1800-tal, allmoge
Slutpris800 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, barnstol ''Sjuan''
Slutpris1 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, 1900-tal, sengustaviansk stil
Slutpris800 SEK
PALLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris350 SEK
PEDESTAL, 1900-tal
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, IKEA "Ekerö"
Slutpris200 SEK
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
BYRÅ, omkring år 1900
Slutpris450 SEK
GUNGSTOL, 1900-tal, rotting
Slutpris500 SEK
PINNSTOLAR, ett par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
LÅDSTÄLL, tidigt 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
DOKUMENT/ KARTOTEKSKÅP, med 40 lådor
Slutpris2 800 SEK
CANAPÈ / SCHÄSLONG 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
SYBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris600 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD
Slutpris350 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal, mässing
Slutpris500 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets början, Jugend
Slutpris350 SEK
SPELBORD, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
ARNE NORELL, Safaristol, "Scirocco"
Slutpris5 800 SEK
TABURETT, sengustaviansk stil
Slutpris400 SEK
TOILETTEBORD, sengustaviansk stil
Slutpris2 100 SEK
GUNGSTOL, 1800-talets slut
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Bröderna Andersson
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, 1940/50-tal
Slutpris1 200 SEK
SKÄNK, Swedish Grace stil, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK