Kanonauktioner 18 maj 2024

Kanonauktioner 18 maj 2024
SEKRETÄR, 1900-talets mitt, björk
Slutpris200 SEK
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
GUNGSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
ROTTINGGRUPP 5 delar
ROTTINGGRUPP 5 delar
Slutpris1 200 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal, jugend
BYRÅ, tidigt 1900-tal, jugend
Slutpris600 SEK
SPELBORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
STOLAR, ett par, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
KARUSELLBORD PÅ PELARFOT, England
Slutpris500 SEK
TEBORD, 1900-tal, orientalisk
TEBORD, 1900-tal, orientalisk
Slutpris1 100 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, gjutjärn
Slutpris1 800 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, Empire, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
SOFFA, Dux, 1950-tal
SOFFA, Dux, 1950-tal
Slutpris600 SEK
SPEGELBYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal
SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal
Slutpris1 300 SEK
POTTSKÅP/SÄNGBORD, gustaviansk stil
Slutpris100 SEK
BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris900 SEK
CHIFFONJE, 1800-tal, betsad furu
Slutpris200 SEK
HYLLMÖBEL, med 14 st hyllplan
HYLLMÖBEL, med 14 st hyllplan
Slutpris250 SEK
SKRIVBORD, rokokostil, svartmålad
Slutpris500 SEK
STOLAR, ett par
STOLAR, ett par
Slutpris600 SEK
BARDISK, samt BARSTOLAR 3 st, 60/70-tal
Slutpris13 000 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris2 000 SEK
FREDRIK MATTSON (född 1973) stol "Clip"
Slutpris1 400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Slutpris1 400 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris400 SEK
BOKHYLLA, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
STOLAR, ett par, 1800-tal
STOLAR, ett par, 1800-tal
Slutpris250 SEK
CANAPÈ / SCHÄSLONG 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
BARSTOLAR, 3 st (2+1)
BARSTOLAR, 3 st (2+1)
Slutpris300 SEK
STOLAR, ett par, 1700-tal, rokoko
Slutpris200 SEK
KONTORSSTOL på hjul
KONTORSSTOL på hjul
Slutpris900 SEK
KONTORSSTOL, på hjul
KONTORSSTOL, på hjul
Slutpris900 SEK
KONTORSSTOL, på hjul
KONTORSSTOL, på hjul
Slutpris800 SEK
KONTORSSTOL, på hjul
KONTORSSTOL, på hjul
Slutpris1 000 SEK
KONTORSSTOL, "Chromas Daytona"
Slutpris700 SEK
Slutpris800 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris800 SEK
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal
GUNGSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris150 SEK
FOTPALL, 1800-talets slut
FOTPALL, 1800-talets slut
Slutpris150 SEK
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
Slutpris500 SEK
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
Slutpris800 SEK
SOFFBORD ENGLAND
SOFFBORD ENGLAND
Slutpris300 SEK
SOFFBORD ENGLAND
SOFFBORD ENGLAND
Slutpris200 SEK
SOFFBORD ENGLAND
SOFFBORD ENGLAND
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, 1900-tal, gustaviansk stil
Slutpris300 SEK