Kanonauktioner 24 Augusti 2024

FIGURIN, bågskytt, brons
FIGURIN, bågskytt, brons
Slutpris1 100 SEK
ÖRJAN WIKSTRÖM (född 1948)
ÖRJAN WIKSTRÖM (född 1948)
Slutpris200 SEK
LILLAN MICHELIN (född 1947)
LILLAN MICHELIN (född 1947)
Slutpris100 SEK
MATS ÅKERMAN (född 1956), olja på duk
Slutpris2 100 SEK
ELSE WIRSTRÖM (1900-tal)
ELSE WIRSTRÖM (1900-tal)
Slutpris700 SEK
MONOGRAMISTEN GK, olja på pannå
Slutpris100 SEK
RAMAR, 4 st, förgyllda
RAMAR, 4 st, förgyllda
Slutpris300 SEK
GUNNEL GÖTESDOTTER (Född 1936)
Slutpris400 SEK
MONOGRAMISTEN IL, ett par, olja på papp
Slutpris300 SEK
LOUIS MARCHAND DES RAUX (1902-1946)
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris800 SEK
JAPANSK KONSTNÄR, 1900-tal
JAPANSK KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris250 SEK
AXEL BENGTSSON (1905-1976)
AXEL BENGTSSON (1905-1976)
SlutprisInga bud
ACKE OLDENBURG (1923-2005)
ACKE OLDENBURG (1923-2005)
SlutprisInga bud
HASSE ANDERSSON (1926-2003),
HASSE ANDERSSON (1926-2003),
Slutpris250 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi
Slutpris700 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell
Slutpris400 SEK
PEPITA HÄGGQVIST (född 1951)
PEPITA HÄGGQVIST (född 1951)
Slutpris100 SEK
ESTELLE SCHLOSSMAN, akvarell
ESTELLE SCHLOSSMAN, akvarell
Slutpris500 SEK
RICHARD DAVIES (1945-1991) färglitografi
Slutpris100 SEK
HARRY FAHLSTEDT (1904-1977)
HARRY FAHLSTEDT (1904-1977)
SlutprisInga bud
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
Slutpris100 SEK
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
Slutpris100 SEK
Slutpris3 400 SEK
HANS-ERIK ERIKSSON (1921-1998)
Slutpris100 SEK
JAPANSK KONSTNÄR, Samurajer
JAPANSK KONSTNÄR, Samurajer
Slutpris1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, "Doe Mekko"
SlutprisInga bud
KINESISK KONSTNÄR, pandor
KINESISK KONSTNÄR, pandor
Slutpris150 SEK
Slutpris100 SEK
RAMAR, 3 st, förgyllda
RAMAR, 3 st, förgyllda
Slutpris350 SEK
RAMAR, 4 st, delvis förgyllda
RAMAR, 4 st, delvis förgyllda
Slutpris250 SEK
BRUNO MATHSSON, (1907-1988)
BRUNO MATHSSON, (1907-1988)
Slutpris5 800 SEK
HANS TOLLSTEN (1930-1994), olja på duk
Slutpris1 000 SEK
MONOGRAMISTEN HH, olja på duk
MONOGRAMISTEN HH, olja på duk
Slutpris1 500 SEK
RAMAR, 5 st
RAMAR, 5 st
Slutpris200 SEK
Slutpris100 SEK