Kanonauktioner 24 Augusti 2024
- Skulpturer & KonsthantverkRensa filter
ÄGGHÖNA/KAROTT, 1930-tal
Slutpris900 SEK
HÄNGSKÅP. 1800-tal
Slutpris800 SEK
ORIENTALISKA KNIVAR, 4 st
Slutpris700 SEK
BORDSLAMPA, Italien, samtida
Slutpris600 SEK
ATENIENNE, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
SKRIN, 1900-tal
Slutpris600 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990)
Slutpris700 SEK
WALTER LEEMAN, bordslampa "Disc"
Slutpris1 000 SEK
EVA STAEHR NIELSEN (1911-1976), vas
Slutpris1 600 SEK
PIERRE FORSSELL (1925-2004)
Slutpris450 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), Vaser, 2 st
Slutpris1 200 SEK
BRANDI HANDARBETE, Vejbystrand, vas
Slutpris150 SEK
Slutpris300 SEK
HÖGANÄS, Cisterner, 2 st
Slutpris1 000 SEK
MARI SIMMULSON (1911-2000), skålfat
Slutpris500 SEK
SKYLTDOCKA/PROVDOCKA
Slutpris600 SEK
BORDSLAMPA, 1950-tal
Slutpris250 SEK
STIG AHLSTRÖM OCH CLAS KOCK
Slutpris800 SEK
TALLRIKSHYLLA, oljat trä
Slutpris450 SEK
HYLLKONSOLER, ett par
Slutpris400 SEK