Kanonauktioner 16 November 2024
Visning på fredag 15/11 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 16/11 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 16/11 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan den 8/11 kl 17.00 då vi släpper hela katalogen på nätet.
ARDY STRÜWER (1939-2023)
Slutpris600 SEK
CARL ARVID (MÖRK-OSSIAN) (1906-1970)
Slutpris100 SEK
HANS RIPA (1912-2001), "Vid kajen"
Slutpris200 SEK
HANS RAGNAR BERNTSON, Landskap
SlutprisInga bud
BERTIL ARKRANS (Född 1942), Mixed media
Slutpris200 SEK
MONICA ASPBERG, akvarell
Slutpris700 SEK
SIXTEN HOLMGREN (1906-1962)
Slutpris250 SEK
STIG OWE JEMSEBY (1941-2017)
Slutpris450 SEK
CURT HILLFON (1943-2018)
SlutprisInga bud
TORSTEN ESBJÖRNSSON (1925-2012)
Slutpris200 SEK
Slutpris200 SEK
GUNNAR PERSSON (1908-1975), interiör
Slutpris400 SEK
GÖSTA WERNER (1909-1989), Storm
Slutpris300 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023)
Slutpris1 600 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023)
Slutpris500 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023)
Slutpris600 SEK
ANN WOLFF (Född 1937), Kyssen
Slutpris100 SEK
SYLVETTE WIKSTRÖM, samtida, akvarell
Slutpris150 SEK
THURE WALLNER, (1888-1965), olja på pannå
Slutpris400 SEK
KOPPARSTICK, blomsterstillben
Slutpris100 SEK
JOHANNES RAVN (1922-1991) olja på duk
Slutpris200 SEK
OLGA KJELLERSTEDT, olja på duk
Slutpris300 SEK
AXEL TALLBERG (1860-1928)
Slutpris100 SEK
BERT HÅGE HÄVERÖ (1932-2014)
Slutpris1 000 SEK
BRICKA, 1900-tal
Slutpris500 SEK
A ROSENBLAD, olja på pannå
Slutpris700 SEK
VICTOR VALERY, färgetsningar 3 st
SlutprisInga bud
SVENOLOF EHRÉN (1927-2004)
Slutpris500 SEK