Kanonauktioner 22 April 2023

Kanonauktioner 22 April 2023
DAMSKRIVBORD, Österbotten Finland
Slutpris600 SEK
SKRIVBORD, England 1900-tal
SKRIVBORD, England 1900-tal
Slutpris750 SEK
HÖRNSKÅP, Dalarna, Daterad 1804
Slutpris1 400 SEK
STOL, 1800-tal, sannolikt England
Slutpris2 200 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal,
PIEDESTAL, 1900-tal,
Slutpris750 SEK
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
SERVERINGSVAGN, 1950-tal
Slutpris1 000 SEK
SKRIN, 1700-tal, Barock
SKRIN, 1700-tal, Barock
Slutpris650 SEK
SOFFBORD, 1940-tal
SOFFBORD, 1940-tal
Slutpris700 SEK
FÄLLBORD, "KROGSTA"
FÄLLBORD, "KROGSTA"
Slutpris150 SEK
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
LAMPBORD, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
BYRÅ, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
SPELBORD, 1800-tal, björk
SPELBORD, 1800-tal, björk
Slutpris150 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-tal
STOLAR, 6 st, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BORD, skiktlimmat trä och böjträ
Slutpris150 SEK
ETAGERE, omkring 1900
ETAGERE, omkring 1900
Slutpris100 SEK
ARBETSBORD, Industridesign,
ARBETSBORD, Industridesign,
Slutpris1 900 SEK
STOLAR, 5 st (3+2)
STOLAR, 5 st (3+2)
Slutpris100 SEK
FÅTÖLJER, ett par, samtida
FÅTÖLJER, ett par, samtida
Slutpris250 SEK
STEGPALL, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets slut
CHIFFONJE, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
SOFFA, sengustaviansk
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 300 SEK
SYBORD, 1900-tal
SYBORD, 1900-tal
Slutpris100 SEK
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
SEKRETÄR, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
PELARBORD, omkring 1900
PELARBORD, omkring 1900
Slutpris200 SEK
MÅNBORD, 1800-tal
MÅNBORD, 1800-tal
Slutpris100 SEK
FÅTÖLJER, ETT PAR, "CARTOON"
FÅTÖLJER, ETT PAR, "CARTOON"
Slutpris3 200 SEK
FÅTÖLJER,ETT PAR, "CARTOON"
FÅTÖLJER,ETT PAR, "CARTOON"
Slutpris3 000 SEK
BARSTOLAR, 8 st LAMMHULTS MILLIBAR
Slutpris3 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1700-tal
HÖRNSKÅP, 1700-tal
Slutpris350 SEK
STOL, sengustaviansk
STOL, sengustaviansk
Slutpris150 SEK
 STOL OCH PALL, industimodell
STOL OCH PALL, industimodell
Slutpris400 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris2 800 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
KARMSTOLAR, ett par
KARMSTOLAR, ett par
Slutpris350 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek
SKÅP, 1700-tal, rokoko, ek
Slutpris2 200 SEK
KARL-ERIK EKSELIUS (1914-1988), soffbord
Slutpris550 SEK
MATBORD, 1800-talets slut
MATBORD, 1800-talets slut
Slutpris350 SEK
BYRÅ, med stenskiva
BYRÅ, med stenskiva
Slutpris500 SEK
ARBETSBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal, Queen Annestil
439
Slutpris350 SEK
BOKSNURRA, England, 1900-tal
440
BOKSNURRA, England, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
447
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
448
Slutpris100 SEK
SPELBORD, omkring 1900
449
SPELBORD, omkring 1900
Slutpris300 SEK
MATBORD, Jugend
450
MATBORD, Jugend
Slutpris350 SEK