Kanonauktioner 20 maj 2023
- Keramik, Porslin & StengodsRensa filter
VAS, Rosenthal, porslin
Slutpris500 SEK
GUNILLA WIDE, syltburk med lock och hänke
Slutpris150 SEK
SKÅLAR, 2 st samt ytterfoder, 2 st
Slutpris100 SEK
SKÅL PÅ FOT, Rörstrand
Slutpris300 SEK
SILVESTRI, skål, Venedig, Italien
Slutpris100 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
TESERVIS, "Aniara", Rörstrand
Slutpris150 SEK
VILLEROY& BOCH
Slutpris400 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997), Hänkelvas
Slutpris400 SEK
KVINNOFIGURIN, GOEBEL
Slutpris250 SEK
BONBONJÄRER, 4st, samt skål och fat
Slutpris500 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 2 st, Ursula Printz
Slutpris400 SEK
FIGURIN, konstmaterial, etikettmärkt
Slutpris100 SEK
MATSERVISDELAR, 4 st, "Virvel"
Slutpris100 SEK
VAS, MEISSEN, 1900-tal
Slutpris350 SEK
PAUL HOFF, (född 1945), figurin "EJDER"
Slutpris300 SEK
LISA LARSSON, (född 1931), figurin
Slutpris850 SEK
SPISELHUNDAR, ETT PAR
Slutpris300 SEK
440
VAS, Rörstrand, jugend, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
442
KAKBURKAR, ett par, "Biscuits"
Slutpris1 000 SEK