Kanonauktioner 20 maj 2023
BLOMBÄNK, kopparinsats, 1970-tal
Slutpris700 SEK
SOFFA, Frankrike, 18/1900-tal
Slutpris750 SEK
GOLVSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
SKÄNK, gustaviansk stil 1900-tal
Slutpris850 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
MATBORD MED 8 STOLAR, gustaviansk stil,
Slutpris1 400 SEK
MATBORD, Jugend
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, Skiva av trädstam
Slutpris2 500 SEK
STOL, Barockstil
Slutpris150 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko
Slutpris250 SEK
NATTDUKSBORD, ETT PAR, ENGLAND
Slutpris1 200 SEK
PALL, 1930-tal
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, grönmålad rotting
Slutpris350 SEK
BORD, 1930-tal
Slutpris400 SEK
KLAFFSTOLAR, ETT PAR
Slutpris300 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris1 300 SEK
STOLAR, 6 ST, ROKOKOSTIL
Slutpris4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, PIET HEIN, SOFFBORD
Slutpris500 SEK
CHARLES & RAY EAMES (USA, 1907-1978)
Slutpris8 000 SEK
HATTHYLLA, Alvar Aalto
Slutpris850 SEK
Slutpris2 500 SEK
434
LÅDBORD, England, 1900-tal
Slutpris150 SEK
435
FÅTÖLJER, ETT PAR, 1950/60-tal
Slutpris2 900 SEK
436
SOFFA, 1950/60-tal
Slutpris1 500 SEK
439
MÅNBORD, 1800-tal
Slutpris150 SEK
441
FÅTÖLJ, England, 1900-tal
Slutpris550 SEK