Kanonauktioner 17 juni 2023

Visning på Fredag 16/6 kl 09.00-18.00. Visning på Lördag 17/6 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.

Vi erbjuder online/live budgivning med början kl 11.00 lördag den 17 juni, men vi hoppas ändå att ni kommer till oss och tar del av showen i våra lokaler. Vi bjuder på mat, dryck, bubbel och underhållning.

Kanonauktioner 17 juni 2023
BYRÅ, 1800-talets slut
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
STOLAR, 6 st, Nyrokoko
STOLAR, 6 st, Nyrokoko
Slutpris300 SEK
PIANOPALL, 1900-talets början, Jugend
Slutpris150 SEK
BYRÅ MED SPEGEL, ENGLAND
BYRÅ MED SPEGEL, ENGLAND
Slutpris350 SEK
KAMELPALL, Nordafrika, 1900-tal
Slutpris250 SEK
TABURETT, Karl Johan
TABURETT, Karl Johan
Slutpris500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
BYRÅ 1800-TAL
BYRÅ 1800-TAL
Slutpris350 SEK
SOFFA, 1950/60-tal
SOFFA, 1950/60-tal
Slutpris100 SEK
STOLAR, 5 ST
STOLAR, 5 ST
Slutpris100 SEK
SKRIN, JUGEND, 1900-TALETS BÖRJAN
Slutpris250 SEK
SYBORD, 1800-TALETS SLUT
SYBORD, 1800-TALETS SLUT
Slutpris700 SEK
MINDRE BYRÅER, ETT PAR
MINDRE BYRÅER, ETT PAR
Slutpris600 SEK
BYRÅ, OMKRING 1900, TYSKLAND
BYRÅ, OMKRING 1900, TYSKLAND
Slutpris700 SEK
PIEDESTALER, 2 ST
PIEDESTALER, 2 ST
Slutpris200 SEK
FÖRVARINGSSKRIN, omkring år 1900
Slutpris1 900 SEK
BARNSEKRETÄR, England
BARNSEKRETÄR, England
Slutpris1 300 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-tal
BOKHYLLA, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-tal
STOLAR, 4 st, 1900-tal
Slutpris100 SEK
BORD, 1930-TAL, FUNKIS
BORD, 1930-TAL, FUNKIS
Slutpris400 SEK
PALL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT
Slutpris350 SEK
BOKSNURRA, 1900-TAL
BOKSNURRA, 1900-TAL
Slutpris550 SEK
MATBORD, Jugend
MATBORD, Jugend
Slutpris200 SEK
BORD, 1900-TALETS BÖRJAN
BORD, 1900-TALETS BÖRJAN
Slutpris400 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR
SNEDKLAFFSEKRETÄR
Slutpris950 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets första hälft
Slutpris100 SEK
PIGTITTARE, omkring 1900
PIGTITTARE, omkring 1900
Slutpris100 SEK
FÄLLBORD, ANDERS JACOB ROSENDAHL
Slutpris1 200 SEK
TABURETTER ETT PAR, KARL-JOHAN
Slutpris1 000 SEK
ATENIENNE, 1900-TALETS BÖRJAN, JUGEND
Slutpris600 SEK
BARNGUNGSTOL
BARNGUNGSTOL
Slutpris550 SEK
BERGERE, ROKOKOSTIL, 1900-TAL
BERGERE, ROKOKOSTIL, 1900-TAL
Slutpris250 SEK
HÖRNSKÅP MED SKÄNKHYLLA
HÖRNSKÅP MED SKÄNKHYLLA
Slutpris150 SEK
KONSOLHYLLA, JUGEND, 1900-TALETS BÖRJAN
Slutpris150 SEK
TABURETT, KARL JOHAN
TABURETT, KARL JOHAN
Slutpris600 SEK
FÄLLBORD, 1800-TAL
FÄLLBORD, 1800-TAL
Slutpris100 SEK