364 TORE AHLSÉN (1906-1991), Trädgårdsgrupp

7575a_8dc58874434b4ef_med.jpeg
  • 7575a_8dc58874434b4ef_sm.jpeg
  • 7575b_8dc58874674ca68_sm.jpeg
  • 7575c_8dc5887480779cf_sm.jpeg
  • 7575d_8dc588748fbafd5_sm.jpeg
  • 7575e_8dc588749d35127_sm.jpeg
  • 7575f_8dc58874ae7aa80_sm.jpeg
  • 7575g_8dc58874c4762ed_sm.jpeg

5 delar, "Pia", Gärsnäs, formgivna 1942, bestående av bord samt fyra stapel och infällbara karmstolar, vitlackerad metallstomme, sits och bordskiva i teak, bordets hö 71, diam 70 cm, stolens sitthö ca 46 cm

  • Skick:Bruksslitage
  • Proveniens:Lady Hamilton Hotel, Stockholm

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK