Kanonauktioner 21 Oktober 2023
DAVID VON KRAFFT, hans efterföljare
Slutpris23 000 SEK
KARL MOMEN (F. 1935), "Cypress"
Slutpris4 000 SEK
HARRY WICHMANN (1916-1993), olja
Slutpris450 SEK
KOIVIKKO PENTTI (1944-2021), olja pannå
Slutpris1 700 SEK
BORIS SCHABLINSKIJ (född 1941)
Slutpris350 SEK
GENNADIJ USTJUGOV, olja på duk
Slutpris550 SEK
LASSE ÅBERG, f 1940, litografi
Slutpris450 SEK
OLLE NYMAN (1909-1995), ANSIKTE
Slutpris200 SEK
Slutpris400 SEK
KARTA, Tobias Conrad Lotter 1758
Slutpris500 SEK
Slutpris1 000 SEK
MONOGRAMISTEN JHL
Slutpris1 300 SEK
KINESISKT KONSTNÄR, 1800-TAL
Slutpris350 SEK
REGGIE NAMATJIRA, (F 1946), AUSTRALIEN
SlutprisInga bud
KUNGAPORTRÄTT, Bernadottefamiljen
Slutpris600 SEK
KUNGAPORTRÄTT, Oscar II med familj
Slutpris200 SEK
DEN NORSK-SVENSKE KONGEFAMILIE
Slutpris400 SEK
IVAR GUSTAFSSON (1890-1977), AKVARELL
Slutpris100 SEK
ARNE KILSBY (1895-1989), olja på pannå
Slutpris300 SEK
JOHN WIERTH (1920-2003),
Slutpris250 SEK
GRAFISKT BLAD, "Med folket för fosterlandet"
Slutpris250 SEK
NICOLE COPE (F. 1938, England/Italien)
Slutpris1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-TAL
Slutpris1 000 SEK
OLLE OHLSSON (FÖDD 1928) AKVARELL
Slutpris500 SEK
HARRISON WEIR (1824-1906), efter, 6 st
Slutpris800 SEK
H.G. CARLSTRÖM, 1900-TAL, OLJA PÅ DUK
Slutpris300 SEK
JOHN WIERTH (1920-2003), Olja på duk
Slutpris500 SEK
SVEN OLOW OLSSON (1924-1971)
Slutpris450 SEK
A. SUUTARINEN (Finland), Akvarell
Slutpris400 SEK
KG NILSSON (FÖDD 1942), färglitografi
Slutpris300 SEK
HANS ERIK ERIKSSON (1921-1997)
Slutpris500 SEK
HASSE ANDERSSON (1926-2003), Gäss
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Olja på duk
Slutpris100 SEK
GRAFISKA BLAD, 1800-talets slut
SlutprisInga bud
DENES PERGER (1934-2015), Akvarell
Slutpris200 SEK
DANKA JAWORSKA (f. 1951), portal
Slutpris100 SEK
JOHANNES OLSSON (f. 1945), Getingar
Slutpris950 SEK
DANKA JAWORSKA (f. 1951), figurkomposition
Slutpris100 SEK
HÅKAN BULL, född 1953, litografi
Slutpris100 SEK
STIG ESPE OLSON (F. 1947), Byväg
Slutpris800 SEK
FOLKE BANG, samtida, änder
Slutpris250 SEK
JOHN WIERTH (1920-2003),
Slutpris100 SEK
HJALMAR ASP (1879-1940), 2 st
Slutpris100 SEK
LARS NORDLANDER, samtida
Slutpris100 SEK
MAUD FOURSTEDT, Etsning
Slutpris750 SEK
HIROKO KIMURA (f. 1934), kalligrafier
Slutpris400 SEK
HJALMAR ASP (1879-1940), litografi
SlutprisInga bud
LARS-ERIK FALK, (1922-2018), seriegrafi
Slutpris100 SEK