Kanonauktioner 21 Oktober 2023
STIG SVEDFELT (1927-2009), fotografi
Slutpris200 SEK
BENGT von MATERN, (samtida), väggskulptur
Slutpris100 SEK
Slutpris750 SEK
BORIS SCHABLINSKIJ (född 1941)
Slutpris500 SEK
EDLEF ROMENY (1926-2017)
SlutprisInga bud
HÅKAN BULL, född 1953, färglitografi
Slutpris100 SEK
TAVLA, collage med 54 bilder
SlutprisInga bud
Slutpris1 500 SEK
HELMTRUD HILDA NYSTRÖM, (1939-2021)
Slutpris500 SEK
AXEL OLSON (1899-1986)
Slutpris100 SEK
OIDENTFIERAD KONSTNÄR, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
HJALMAR DAGH, "Grafören", mansporträtt
SlutprisInga bud
STIG ÅSBERG (1909-1968), Träd, etsning
Slutpris250 SEK
PER-OLOF OLSSON (FÖDD 1949)
Slutpris350 SEK
366
CALLE DRAKENMARK (1931-2009)
Slutpris1 300 SEK
OLLE NYMAN (1909-1995), ANSIKTE
Slutpris850 SEK
OLLE NYMAN (1909-1995), MANSFIGUR
Slutpris200 SEK
STIG CLAESSON (Slas, 1928-2008),
Slutpris550 SEK
BIRGER HANSSON-BÖE (1900-1986),
SlutprisInga bud
OLLE NYMAN (1909-1995), KVINNOFIGUR
Slutpris1 000 SEK
ELSIE HERMANSSON (1900-1997),
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris1 400 SEK
C. DENCKER, (samtida), olja
SlutprisInga bud
CURT FORS (F. 1935), FÄRGLITOGRAFI
Slutpris100 SEK
OTTO KLANK (1915-1973), OLJA
SlutprisInga bud
Slutpris700 SEK
Slutpris250 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja
Slutpris550 SEK
CARL ERIK TÖRNER (1862-1911), Olja
Slutpris350 SEK
JOHAN FREDRIK MARTIN, efter
Slutpris350 SEK