Kanonauktioner 21 Oktober 2023

BORD/SÄTE, tidigt 1800-tal
144
BORD/SÄTE, tidigt 1800-tal
Slutpris300 SEK
HEDNABORD/SÄTE, 1600-tal eller äldre
Slutpris1 500 SEK
BRICKSTOL, 1700-talets slut, originalmålad
Slutpris500 SEK
BYRÅ, 1900-TAL, ROKOKOSTIL
BYRÅ, 1900-TAL, ROKOKOSTIL
Slutpris300 SEK
SERVERINGSVAGN, MÄSSING OCH GLAS
Slutpris1 400 SEK
STOL, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT
STOL, 1800-TALETS ANDRA HÄLFT
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSSTOL, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris900 SEK
SKÄNKSKÅP MED VITRINÖVERDEL
SKÄNKSKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris2 000 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, Dalarna/Hälsingland
Slutpris1 900 SEK
SÄNG, GUSTAVIANSK STIL, 1800-tal
Slutpris2 000 SEK
BRICKSTOL, sk Tolvslåstol, 17/1800-tal
Slutpris250 SEK
STOLAR, 5 ST, ROKOKOSTIL, 1900-TAL
Slutpris3 200 SEK
SALONGSBORD, NYROKOKO
SALONGSBORD, NYROKOKO
Slutpris550 SEK
HÄNGSKÅP, med vitrindörrar, ett par
Slutpris750 SEK
SPEGELBYRÅ, 1800-talets slut
SPEGELBYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJ, 1900-TAL
FÅTÖLJ, 1900-TAL
Slutpris200 SEK
HÖRNSKÅP MED VITRINÖVERDEL
HÖRNSKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris350 SEK
STOL, 1700-tal, Barock, bemålad
Slutpris400 SEK
BARNSTOL, på hjul, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
KISTA, 1700-tal, furu, järnbeslag
Slutpris400 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, ENGLAND
Slutpris2 400 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början, Jugend
Slutpris1 500 SEK
PINNSTOLAR, ett par
PINNSTOLAR, ett par
Slutpris100 SEK
RÖKBORD, 1900-tal
RÖKBORD, 1900-tal
Slutpris250 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets slut
SALONGSBORD, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
BORD/BLOMBORD, 1900-tal
BORD/BLOMBORD, 1900-tal
Slutpris300 SEK
STOLAR, ett par, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
FÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal, ek
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, furu
BYRÅ, 1700-tal, rokoko, furu
Slutpris5 400 SEK
KARMSTOL, BAROCKSTIL, 18/1900-TAL
Slutpris200 SEK
HYLLA, 1900-TAL, ROTTING OCH BAMBU
Slutpris400 SEK
LEKSANDSSTOLAR, ETT PAR, 1900-TAL
Slutpris100 SEK
TOALETTBORD MED TABURETT, 1900-TAL
Slutpris450 SEK
KARMSTOL, 1800-TAL
KARMSTOL, 1800-TAL
Slutpris450 SEK
BORD MED BRICKA, DAMASKUS
BORD MED BRICKA, DAMASKUS
Slutpris450 SEK
BYRÅ, 1700-TAL, SENBAROCK
BYRÅ, 1700-TAL, SENBAROCK
Slutpris6 200 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJ, "BILBAO BUTTERFLY"
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, BAMBU, SKIVA AV GLAS
Slutpris150 SEK
STEGHYLLA, VITMÅLAT TRÄ
STEGHYLLA, VITMÅLAT TRÄ
Slutpris200 SEK
KÖKSÖ, VITMÅLAD, SKIVA AV TRÄ
KÖKSÖ, VITMÅLAD, SKIVA AV TRÄ
Slutpris3 200 SEK
FÄLLBORD, Mälardalen, omkring 1800
Slutpris550 SEK
BORD MED LÅDA, 1800-tal
BORD MED LÅDA, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
STOLAR, 6 ST, 1900-TAL
STOLAR, 6 ST, 1900-TAL
Slutpris400 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, BETSAD FURU
Slutpris300 SEK
STOL,  Sengustaviansk, tidigt 1800-tal
Slutpris100 SEK
STOLAR, 4 st, 1960-tal, "Calypso"
Slutpris200 SEK