Kanonauktioner 21 Oktober 2023

SKRIVBORD, 1700-TAL, ROKOKO
SKRIVBORD, 1700-TAL, ROKOKO
Slutpris40 000 SEK
JACOB SIÖLIN , FÄLLBORD
JACOB SIÖLIN , FÄLLBORD
Slutpris3 800 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal, ek
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal, ek
Slutpris5 800 SEK
SLAGBORD, 1700-tal, barock
SLAGBORD, 1700-tal, barock
Slutpris1 300 SEK
BOCKBORD 17/1800-TAL
BOCKBORD 17/1800-TAL
Slutpris3 800 SEK
BOCKBORD 17/1800-TAL
BOCKBORD 17/1800-TAL
Slutpris2 900 SEK
SKÄNK, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 500 SEK
HEDNABORD, 1600-tal eller äldre
Slutpris2 200 SEK
BYRÅ, Gustaviansk stil
BYRÅ, Gustaviansk stil
Slutpris1 700 SEK
BORDSTOL, 1800-talets första hälft, allmoge
Slutpris1 200 SEK
MATBORD, SM30, Skovby, Danmark
Slutpris11 000 SEK
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"
Slutpris1 400 SEK
ÅMELLS, SKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris5 200 SEK
HÖRNSKÅP, med vitrinöverdel, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
DOKUMENTSKÅP, 2 delar 1960/70-tal, teak
Slutpris2 300 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal
43
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris450 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
44
Slutpris700 SEK
SKRIVBORD, 1900-tal, Queen Annestil
Slutpris3 200 SEK
BOKHYLLA, England, 1900-tal
BOKHYLLA, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
NATTDUKSBORD, 2 st, 1900/2000-tal
Slutpris3 200 SEK
NATTDUKSBORD, 3 st, 1900/2000-tal
Slutpris2 200 SEK
SKÅP, omkring 1900, furu
SKÅP, omkring 1900, furu
Slutpris400 SEK
BYRÅ, omkring 1900
BYRÅ, omkring 1900
Slutpris850 SEK
SKRIVBORDSSTOL, England
SKRIVBORDSSTOL, England
Slutpris2 900 SEK
SOFFA, gustaviansk tidigt 1800-tal,
Slutpris4 200 SEK
LÅDBORD, 1800-talets första hälft,  originalmålat
Slutpris6 400 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "Barcelona"
Slutpris2 200 SEK
SYBORD, 1900-tal, Louis XVI-stil
Slutpris800 SEK
MONTERSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 800 SEK
MONTERSKÅP, ett par, 1900-tal
MONTERSKÅP, ett par, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
SÄTE/BÄNK, 1800-talets första hälft
Slutpris2 500 SEK
KARMSTOL, England
KARMSTOL, England
Slutpris4 000 SEK
SÄNGAR, ETT PAR
SÄNGAR, ETT PAR
Slutpris1 500 SEK
MINIATYRBYRÅ, OMKRING 1700
MINIATYRBYRÅ, OMKRING 1700
Slutpris7 200 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
113
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris550 SEK
JALUSISKRIVBORD, ENGLAND
JALUSISKRIVBORD, ENGLAND
Slutpris600 SEK
TVÄRSLÅSTOLAR, ett par, allmoge
Slutpris2 500 SEK
STOLAR, 4 st, IMS, Italien, 1900/2000-tal
Slutpris500 SEK
STOLAR, 6 st, Domitalia, Italien, 1900/2000-tal
Slutpris350 SEK
STOLAR, ETT PAR,  omkring 1800
STOLAR, ETT PAR, omkring 1800
Slutpris100 SEK
SALONGSBORD, NYROKOKO
SALONGSBORD, NYROKOKO
Slutpris150 SEK
KONSOLBORD MED MARMORSKIVA
KONSOLBORD MED MARMORSKIVA
Slutpris800 SEK
SÄNG, SENGUSTAVIANSK
SÄNG, SENGUSTAVIANSK
Slutpris2 000 SEK
KARMSTOL, 17/1800-TAL, ALLMOGE
Slutpris300 SEK
HEDNASTOL,  1600-tal eller äldre
Slutpris4 600 SEK