KARMSTOL, 1700-tal, Rokoko
Slutpris8 000 SEK
STOLAR, ett par, 1800-tal, rokokostil
Slutpris5 000 SEK
STOL, 1800-talets första hälft, allmoge
Slutpris800 SEK
HÖRNSKÅP med vitrinöverdel, 1900-tal
Slutpris500 SEK
SKRIVSKÅP, England, tidigt 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
SIDEBOARD, Bröderna Andersen, Danmark
Slutpris3 200 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
SKEPPSSKRIVBORD från M/S Hohenfels, Hansa Bremen
Slutpris400 SEK
FARTYGSSÄNG/SOFFA från M/N Cellina
Slutpris1 600 SEK
SLAGBORD, 1700-tal, barock
Slutpris900 SEK
ENGLESSON HOWARD medium, soffa
Slutpris2 000 SEK
BARSTOLAR, 6 st, "Trac"
Slutpris2 700 SEK
HÖRNSKÅP, med vitrinöverdel, 1900-tal
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets slut
Slutpris2 200 SEK
VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, Frankrike
Slutpris2 600 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971), Sidobord
Slutpris500 SEK
SKINNFÅTÖLJ, med nackstöd, samtida
Slutpris800 SEK
KOLONNBYRÅ, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
STOL, 17/1800-tal, allmoge
Slutpris650 SEK
HÖRNSKÅP, Gustavianskstil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
STOLAR, 6 st, Domitalia, Italien, 1900/2000-tal
Slutpris950 SEK
SKRIVBORD, Engelsk stil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BYRÅ, Engelsk stil, 1900-tal, mahogny
Slutpris450 SEK
STOLAR, ETT PAR, omkring 1800
Slutpris200 SEK
VINSTÄLL MED 2 LÅDOR, för 9 flaskor
Slutpris800 SEK
BORD, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
HÖRNSKÅP, 17/1800-tal, allmoge
Slutpris400 SEK
HÄNGSKÅP, orientaliskt, asiatiskt träslag
Slutpris3 000 SEK
SPEGELBYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
SKÅP MED VITRINÖVERDEL, vitmålad
Slutpris700 SEK
BOKSKÅP, ett par, England, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
POTTSKÅP, Gustaviansk stil
Slutpris700 SEK
SKÅP, England, Queen Anne stil
Slutpris1 200 SEK
SERVERINGSVAGN, gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
SYBORD, Louise XVI, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BYRÅ, 1900-tal, rokoko-stil
Slutpris500 SEK
STEGPALL, 1960/70-tal
Slutpris450 SEK
SKÅP/POTTSKÅP, omkring 1900
Slutpris650 SEK
MATBORD, England, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, Louise XVI-stil
Slutpris2 100 SEK
LITEN BOKHYLLA, England, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
SKÅP MED HYLLOR, England, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SOFFBORD, England, idegran
Slutpris150 SEK
SKÄNKSKÅP MED VITRINÖVERDEL
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, England, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BARNSTOL, på hjul, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
BORD, tidigt 1900-tal, mahogny
Slutpris2 000 SEK