SKRIVBORD, med stol, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
TABURETT, 1900-tal, mahogny
Slutpris300 SEK
ANNIG SARIAN, Stolar, 5 st, "Thalia"
Slutpris300 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, sekelskiftesstil
Slutpris1 800 SEK
STOLAR, ett par, Karl-Johanstil, björk
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJER, ett par
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORDSSTOL, ENGLAND, 1900-TAL
Slutpris400 SEK
ATENIENNE, 1800-talets slut
Slutpris250 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris150 SEK
KLAFFBORD, England,
Slutpris450 SEK
SOFFBORD, Teak, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
GUNGSTOL, s k Budalsstol, Norge
Slutpris550 SEK
GUNGSTOL & Karmstol, s k Budalsstolar
Slutpris450 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris650 SEK
HUNTING TABLE, 1900-tal, England
Slutpris600 SEK
TIDNINGSSTÄLL/BOKSTÄLL, Jugend
Slutpris350 SEK
MATBORD, omkring 1900, barockstil
Slutpris150 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, Engelsk stil
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, Göte Möbler Nässjö, 1970/80-tal
Slutpris350 SEK
HUNTING TABLE, England, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets slut, furu
Slutpris150 SEK
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
Slutpris200 SEK
KLAFFBORD, Sengustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, med klaffar, England
Slutpris300 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
KISTA, England, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
BARSTOLAR, ett par, "Happy"
Slutpris600 SEK
BÖRGE LINDAU, Klappstol, "Sparta"
Slutpris400 SEK
SKÅP/SKÄNKSKÅP, tidigt 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
SOFFBORD, BAMBU, SKIVA AV GLAS
Slutpris200 SEK
STEGHYLLA, VITMÅLAT TRÄ
Slutpris700 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft, empire
Slutpris650 SEK
BOKSKÅP, tidigt 1900-tal, ek
Slutpris100 SEK
KARIN MOBRING, soffbord, "Amiral"
Slutpris1 000 SEK
CAFÉBORD, med skiva av teak
Slutpris150 SEK
SIDOBORD, ett par, 1970-tal, teak
Slutpris250 SEK
BYRÅ, 1900/2000-tal
Slutpris450 SEK
STOLAR, 4 st, formpressat trä
Slutpris250 SEK
SATSBORD, 1930-tal
Slutpris700 SEK
KARMSTOL, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK