- Skulpturer & KonsthantverkRensa filter
INGRID HERRLIN (Född 1932)
Slutpris11 500 SEK
BEHÅLLARE, för Torah-rullar
Slutpris300 SEK
DEMETRE CHIPARUS, efter, skulptur
Slutpris2 700 SEK
MILO, figurin, brons
Slutpris1 500 SEK
BRONSSKULPTUR, Ballerina, samtida
Slutpris1 100 SEK
CHRISTER WIDE (1945-2010), Kolmården
Slutpris950 SEK
FIGURINER, ett par, Samer på skidor
Slutpris550 SEK
SKULPTUR, älg, träskuren och bemålad
Slutpris350 SEK
JUST ANDERSEN (1884-1943), figurin
Slutpris1 000 SEK
MATS JONASSON (F. 1945), Glasskulptur
Slutpris350 SEK
FIGURIN, Kina, 1900-tal,
Slutpris5 200 SEK
FIGURINGRUPP, Asiatisk
Slutpris400 SEK
HÄST, Dalarna, 1900-talets mitt
Slutpris1 700 SEK
434
FIGURINER, 3 st, mansfigurer
Slutpris300 SEK
435
SVAN, träskuren och bemålad
Slutpris2 600 SEK
436
FÅGELFIGURINER, 4 st
Slutpris700 SEK
437
FÅGELFIGURINER, 5 st, sjöfåglar
Slutpris600 SEK
438
FÅGELFIGURINER, 3 st, vadarfåglar
Slutpris650 SEK
439
FÅGELFIGURINER, 6 st, sjöfåglar
Slutpris550 SEK
440
FÅGELFIGURINER, ca 15 st
Slutpris1 500 SEK
447
FÅGELFIGURINER, 4 st
Slutpris750 SEK
448
FÅGELFIGURINER, 2 st
Slutpris450 SEK
449
FÅGELFIGURINER, skator, 1 par
Slutpris500 SEK
451
FÅGELFIGURINER, 6 st
Slutpris450 SEK
453
FIGURIN, Jugendstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK