Kanonauktioner 16 december 2023
- Kandelabrar & LjusstakarRensa filter
LJUSSTAKAR, ett par, nysilver
Slutpris800 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Lind DNA, Danmark
Slutpris500 SEK
CHRISTER WIDE (1945-2010), Kolmården
Slutpris1 100 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, 1900-tal
Slutpris550 SEK
KANDELABRAR, ett par, för 2 ljus vardera
Slutpris250 SEK
LJUSSTAKE, 1700-talets slut, tenn
Slutpris550 SEK
LJUSSTAKE, 1700-tal, mässingsplåt
Slutpris600 SEK
GOLVLJUSTAKAR, ett par, för marschaller eller blockljus
Slutpris850 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, marmor,
Slutpris1 100 SEK