Kanonauktioner 16 december 2023
NILS GUNNAR ZANDER (f. 1944),
Slutpris1 300 SEK
TORKEL DAHLSTEDT (f. 1942),
Slutpris1 100 SEK
TORKEL DAHLSTEDT (f. 1942),
Slutpris1 600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal
Slutpris3 600 SEK
PETER KLEIN (född 1959), fotografi
Slutpris700 SEK
OLLE BONNIÉR (1925-2016), färglitografi
Slutpris600 SEK
MADELEINE PYK (Född 1934), litografi
Slutpris800 SEK
NILS GUNNAR ZANDER (f. 1944), Väggmask
Slutpris450 SEK
BRUNO LILJEFORS (1830-1969)
Slutpris30 000 SEK
MADELEINE PYK (f. 1934), Färglitografi
Slutpris1 800 SEK
NISSE FRANZÉN (1932-2018), olja på duk
Slutpris500 SEK
LENNART RODHE (1916-2005), färglitografi
Slutpris1 200 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937)
Slutpris750 SEK
STAFFAN HALLSTRÖM (1914-1976)
Slutpris250 SEK
GIANCARLO IMPIGLIA (F. 1940, Italien)
Slutpris850 SEK
144
MINIATYRMÅLNINGAR 7 st, samramade
Slutpris1 100 SEK
KONSTAFFISCH, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
ALFRED KUNFT (1892-1961),
Slutpris500 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1994-1986), Akvarell
Slutpris200 SEK
KURT TORSJÖ (1922-1992), Relief, "Bygge"
Slutpris250 SEK
NILS GUNNAR ZANDER (f. 1944),
Slutpris600 SEK
ERLING ÄRLINGSSON (1904-1983), Pastell
Slutpris600 SEK
CATRINE NÄSMARK (f. 1970), olja på duk
Slutpris350 SEK
JENNIFER WIKMAN-RANELID (Född 1988)
Slutpris600 SEK
NILS GUNNAR ZANDER (f. 1944),
Slutpris350 SEK
ROBERT HÖGFELDT (1994-1986),
Slutpris100 SEK
DEKORATIV KINESISK TAVLA
Slutpris300 SEK
MARGARETA NÄSMARK, Olja på duk
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, stilleben
Slutpris750 SEK
BONADSMÅLNING, "Den förlorade sonen"
Slutpris200 SEK
MAJA KIHLSTEDT (född 1953) blandteknik
Slutpris300 SEK
HARRY FAHLSTEDT (1904-1977)
Slutpris800 SEK
JOHANNES OLSSON (f. 1945), Litografi
Slutpris100 SEK
SVANTE KEDE (1877-1955), Olja på pannå
Slutpris300 SEK
R. LÉMON, Olja på pannå, "Fullriggare"
Slutpris200 SEK
ARAMIS NEY (F. 1943), Blandteknik
Slutpris200 SEK
DAGMAR NORELL (1917-1996), Etsning
Slutpris150 SEK
GÖRAN DYHLÉN, Samtida, collage
SlutprisInga bud
SIXTEN HAAGE (1926-2021), färglitografi
Slutpris100 SEK
KERSTIN ABRAM NILSSON (1931-1998)
Slutpris600 SEK
MATS HEIDVALL (född 1949), silkscreen
Slutpris450 SEK
ULF TROTZIG (1925-2013), färgetsning
Slutpris100 SEK
STANISLAW ZOLADZ (Född 1952),litografi
Slutpris650 SEK
BJÖRN KRESTESEN (Född 1951),
Slutpris150 SEK
HANS VIKSTEN (1926-1987), färglitografi
Slutpris150 SEK
KAI STEFFENSEN, olja på duk
Slutpris650 SEK
EVA BOSTRÖM (född 1954), olja på duk
Slutpris450 SEK
ACKE OLDENBURG (1923-2005), färglitografi
Slutpris700 SEK