Kanonauktioner 16 december 2023
- Koppar & Övrig metallRensa filter
MARIO TRIMARCHI (f. 1958), Fruktskål
Slutpris500 SEK
CHRISTER WIDE (1945-2010), Kolmården
Slutpris1 100 SEK
KURT TORSJÖ (1922-1992), Relief, "Bygge"
Slutpris250 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, vitmålad
Slutpris350 SEK
VINSTÄLL, järnsmide, för 18 st vinflaskor
Slutpris1 100 SEK
KANDELABER FÖR 5 LJUS, England,
Slutpris550 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, 1900-tal
Slutpris550 SEK
BADKAR, 1900-talets första hälft, zink
Slutpris1 300 SEK
TENNFAT, 17/1800-tal
Slutpris2 100 SEK
KAKFORMAR, 6 st, 1800-tal, koppar
Slutpris200 SEK