Kanonauktioner 16 december 2023

SKINNFÅTÖLJ, med nackstöd, samtida
Slutpris450 SEK
PALL, Bröderna Andersson, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets mitt, teak
Slutpris850 SEK
SLAGBORD, 1960-tal, teak
SLAGBORD, 1960-tal, teak
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, Figural, handknuten
Slutpris4 200 SEK
SIDEBOARD, samtida
SIDEBOARD, samtida
Slutpris600 SEK
CAFÉBORD, ett par, samtida
CAFÉBORD, ett par, samtida
Slutpris500 SEK
SATSBORD/SIDOBORD, 3st (2+1), samtida
Slutpris550 SEK
SIDOBORD, ett par, samtida
SIDOBORD, ett par, samtida
Slutpris300 SEK
ETAGERE, 1900-tal, gjutjärn
ETAGERE, 1900-tal, gjutjärn
Slutpris950 SEK
SERVERINGSVAGN, Gerniol, 1900-tal
Slutpris750 SEK
HÄNGSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
SKÄNK, omkring 1900, furu
SKÄNK, omkring 1900, furu
Slutpris900 SEK
FLADDERMUSFÅTÖLJ, 1900-tal
FLADDERMUSFÅTÖLJ, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BARSKÅP, England, 1900-tal
BARSKÅP, England, 1900-tal
Slutpris550 SEK
VINSTÄLL, järnsmide, för 18 st vinflaskor
Slutpris1 100 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Scandinavian Modern
Slutpris950 SEK
PIEDESTAL, Empirestil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK
BYRÅ, 1900-tal, rokoko-stil
BYRÅ, 1900-tal, rokoko-stil
Slutpris200 SEK
FÄLLBORD, Mälardalen, omkring 1800
Slutpris900 SEK
MINIATYRBYRÅ, 1800-tales slut
MINIATYRBYRÅ, 1800-tales slut
Slutpris500 SEK
MATBORD, England, 1900-tal
MATBORD, England, 1900-tal
Slutpris150 SEK
NATTDUKSBORD, 1930/40-tal
NATTDUKSBORD, 1930/40-tal
Slutpris300 SEK
STOLAR, Ett par, Empirestil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
SEKRETÄR, med lådor, i form av herrbyrå
Slutpris300 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
ANNIG SARIAN, Stolar, 5 st, "Thalia"
Slutpris150 SEK
STOLAR, ett par, 1800-tal, Senempire
Slutpris150 SEK
VIPPBORD, England, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
BYRÅ, med stenskiva, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
SERVERINGSVAGN, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
SKINNSOFFA, 2-sits, 1970/80-tal
Slutpris350 SEK
SIDEBORD, England, mahogny
SIDEBORD, England, mahogny
Slutpris550 SEK
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
Slutpris800 SEK
HATTHYLLA, Alvar Aalto
HATTHYLLA, Alvar Aalto
Slutpris550 SEK
SKÅP MED HYLLA/NATTDUKSBORD
SKÅP MED HYLLA/NATTDUKSBORD
Slutpris800 SEK
SOFFA, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
ATENIENNE FÖR HÖRN, mahogny
ATENIENNE FÖR HÖRN, mahogny
Slutpris500 SEK
SKOLBÄNK, 1900-talets början
SKOLBÄNK, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
STOL/PALL, Allmoge, 1800-tal
STOL/PALL, Allmoge, 1800-tal
Slutpris650 SEK
SNURRPALL, tidigt 1900-tal, mahogny
Slutpris950 SEK
SKRIVBORDSSTOL, 1800-tal, mahogny
Slutpris700 SEK
SOFFA, Art Forma, England
SOFFA, Art Forma, England
Slutpris800 SEK
ETAGERER/ SÄNGBORD, skivor i marmor
Slutpris2 100 SEK