- AllmogeRensa filter
LJUSSTAKAR, ett par, 18/1900-tal
Slutpris3 400 SEK
LAGGSTOP, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
BANDSKED, 1800-talets första hälft
Slutpris6 800 SEK
LINFÄSTE/ROCKHUVUD, Hälsingland
Slutpris650 SEK
44
LAGGBYTTA MED LOCK Hälsingland
Slutpris200 SEK
LAGGSTOP, daterad 1806
Slutpris250 SEK
LAGGKÄRL MED HÄNKLAR, 1800-tal
Slutpris250 SEK
GÄSTABUDSGAFFEL, 1700-tal
Slutpris2 900 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris500 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets slut, furu
Slutpris300 SEK
LEKSAKSHÄST, på hjul, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
TRÄSKÅLAR, 4 st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
ROTKORG, samt spånkorg, allmoge
Slutpris1 400 SEK
STALLLYKTA, med hänkel, 1800-tal
Slutpris500 SEK
DRÄKTVÄSKA, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
ROTKORGAR, 3 st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
BRÖLLOPSHANDSKAR, Hälsingland 3 par
Slutpris800 SEK
STOLAR, ett par, sengustavianska
Slutpris200 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris350 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn, allmoge
Slutpris250 SEK