- Kandelabrar & LjusstakarRensa filter
LJUSSTAKAR, ett par, 18/1900-tal
Slutpris3 400 SEK
KANDELABRAR, ett par, Gusums Bruk
Slutpris3 000 SEK
KANDELABRAR, ett par för 5 ljus vardera
Slutpris1 100 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1800-tal
Slutpris550 SEK
VÄGGAPPLIQUER FÖR 2 LJUS VARDERA
Slutpris400 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Sengustavianska
Slutpris1 400 SEK
KANDELABER FÖR 5 LJUS, 1800-talets slut
Slutpris1 500 SEK
KANDELABARARMAR, ett par, silver
Slutpris4 800 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Gustaviansk stil
Slutpris350 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, Rokokostil
Slutpris750 SEK
LJUSSTAKE, 17/1800-tal, tenn
Slutpris550 SEK
LJUSSTAKAR, 2 par, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, varav ett par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
LJUSSTAKE, Judaica, sannolikt 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
NATTLJUSSTAKAR, ett par, nysilver
Slutpris200 SEK
VÄGGAPPLIQUER, ett par, 1900-tal
Slutpris500 SEK
KANDELABER, Boda smide, för 4 ljus
Slutpris450 SEK
VÄGGLJUSSTAKAR, ett par, samtida
Slutpris400 SEK