- Mattor & TextilRensa filter
ORIENTMATTA, Gohm, Silke
Slutpris2 600 SEK
SJAL, siden, 1848
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, semiantik/antik, Kerman
Slutpris550 SEK
PLÄDAR, 2 st, ull
Slutpris100 SEK
MATTA, Röllakan, signerad ILS
Slutpris1 800 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, handknuten
Slutpris550 SEK
VÄGGBONAD, Afrikanska Djur i landskap
Slutpris7 000 SEK
DUKAR, 4 st
Slutpris200 SEK
LINNEDUKAR, 2 st
Slutpris250 SEK
GARDINLÄNGDER, ett par, med kappa
Slutpris400 SEK
GALLERIMATTA, semiantik, Saruk, handknuten
Slutpris550 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, Saruk, handknuten
Slutpris600 SEK
DRÄKTVÄSKA, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
ORIENTMATTA, Tekke, semiantik
Slutpris700 SEK
DRÄKTBAND, 9 st, allmoge, Hälsingland
Slutpris500 SEK
PARTI LINNE
Slutpris1 100 SEK
NATTSÄRK, daterad 1843
Slutpris1 100 SEK
GARDINLÄNGDER, 2 par
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, Saff, silke, semiantik
Slutpris1 900 SEK
ORIENTMATTA, semiantik, Indisk
Slutpris350 SEK
ORIENTMATTA, Afgan, handknuten
Slutpris700 SEK
MATTA, vävd, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, Nahavand, handknuten
Slutpris800 SEK
ORIENTMATTA, Ardebil, figural
Slutpris1 100 SEK
ORIENTMATTA, Afshar, Figural, semiantik
Slutpris800 SEK
ORIENTMATTA, Anatol, semiantik/antik
Slutpris600 SEK
Slutpris750 SEK
445
JOSEF FRANK (1885-1967), gardiner
Slutpris2 300 SEK
458
ORIENTMATTA, Gabbeh
Slutpris400 SEK
463
MATTA, "Jorun", oval form
Slutpris650 SEK
466
MALIN ÅNGSTRÖM, Röllakansmatta
Slutpris1 700 SEK
482
ORIENTMATTA, Boccara, Pakistan
Slutpris700 SEK
483
ORIENTMATTA, Meskin, galleri,
Slutpris400 SEK