- AllmogeRensa filter
HÄNGSKÅP, mellansverige, daterat 1800
Slutpris700 SEK
LINFÄSTE/ROCKHUVUD, Hälsingland
Slutpris900 SEK
LAGGSTOP, daterad 1806
Slutpris250 SEK
VRIDASK, allmoge, 1800-talets mitt
Slutpris350 SEK
LAGGKÄRL MED HÄNKLAR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
ROCKHUVUD, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
ÖLBOLLE, 1800-tal, Norge/Västsverige
Slutpris1 100 SEK
SKRIVSCHATULL, 1700-talets slut
Slutpris4 600 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
LEKSAKSHÄST, på hjul, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
KISTA, allmoge, daterad 1808, furu
Slutpris250 SEK
DVÄRGSKÄNK, för hörn, sk bänkaskåp
Slutpris250 SEK
DALAHÄST, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
BANDSKED, Hälsingland, 1800-tal
Slutpris900 SEK
SKULPTUR, Häst, Snidat och bemålat trä
Slutpris800 SEK