JORGO KRALLIS (född 1937), färgetsning
Slutpris450 SEK
TAKARMATURER, ett par, sekelskiftesstil
Slutpris450 SEK
ARMBANDSUR, Citizen, Örnen,
Slutpris100 SEK
Slutpris200 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
BÅTMOTOR, Husqvarna 4hk, 80 cc A, tidigt 60-tal
Slutpris800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
LJUSSTAKE FÖR 3 LJUS, 1900-tal
Slutpris600 SEK
LAGGKÄRL MED HÄNKLAR, 1800-tal
Slutpris200 SEK
SYLTKRUKA, Rörstrand, stengods
Slutpris800 SEK
LOUIS NITKA (född 1940), färgetsning
Slutpris400 SEK
FICKURSNYCKLAR, 2 st, 18K guld
Slutpris1 900 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), Fat, "Domino"
Slutpris900 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 2 st Seiko, Regent
Slutpris150 SEK
BALJA, tidigt 1900-tal, koppar,
Slutpris700 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris1 100 SEK
CHAHAB TAYEFEH-MOHAJER (född 1951)
SlutprisInga bud
DAVID WRETLING (1901-1986), Skulptur
Slutpris1 000 SEK
TAKARMATUR, Zero, för 6 st spotlights
Slutpris250 SEK
BRYLLE/JACOBSEN, Danmark
Slutpris1 200 SEK
Manskapssadel, Svenska Kavalleriet
Slutpris450 SEK
FRITZ HOLMER, (1906-1967)
Slutpris300 SEK
GUNVOR OLIN-GRÖNQVIST, "Suvi"
Slutpris350 SEK
Slutpris300 SEK
BÄNK, 1900-tal, flätad sits i läder
Slutpris1 600 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris800 SEK
TOMTAR OCH TROLL, ca 25 delar
Slutpris1 400 SEK
ARMBANDSUR, Seiko, Selfdater
Slutpris400 SEK
TRÄSOCKLAR FÖR VASER MM
Slutpris350 SEK
JOSEF SCHIBLI (1925-2019)
SlutprisInga bud
BYRÅ, sent 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris2 200 SEK
HUSHÅLLSVÅG, tidigt 1900-tal, 10 kg
Slutpris500 SEK
TAKLAMPA, NAFA, Nybro Armaturfabrik
Slutpris150 SEK
ROCKHUVUD, 1800-talets första hälft
Slutpris800 SEK
ÖLBOLLE, 1800-tal, Norge/Västsverige
Slutpris1 100 SEK
SKRIVSCHATULL, 1700-talets slut
Slutpris4 600 SEK
MODELLBÅT, Sportbåt, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
MATBORD, samtida
Slutpris200 SEK
SOPPSLEV, silver
Slutpris700 SEK
Slutpris700 SEK
Slutpris500 SEK
TRÄSOCKLAR FÖR VASER MM
Slutpris350 SEK
HÄNGSKÅP, för hörn ,1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
MONICA BACKSTRÖM (1939-2020)
Slutpris700 SEK
TERRIN MED LOCK OCH FAT, 1900-tal
Slutpris450 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, omkring 1900
Slutpris1 100 SEK
VÄGGPLAKETTER, 4 st
Slutpris200 SEK