- Keramik, Porslin & StengodsRensa filter
GOLVVAS, Kina, 18/1900-tal
Slutpris2 400 SEK
PENSELVAS, Kina, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
KANDELABER, Hackefors, för 3 ljus
Slutpris500 SEK
STEKFAT, Kina, omkring 1800
Slutpris800 SEK
SKÅL, Kina, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
STEKFAT, Kina, omkring 1800
Slutpris1 400 SEK
KARIN BJÖRQUIST (1927-2018), "Bell"
Slutpris450 SEK
FIGURINER, 2 st, Bing & Gröndal, Danmark
Slutpris250 SEK
SUSAN WILLIAMS-ELLIS (1918-2007)
Slutpris800 SEK
YTTERFODER 3st, Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st, "Polka", Gefle
Slutpris200 SEK
KRYDDBURKAR, 13 delar, Gefle
Slutpris350 SEK
VAS, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
YTTERFODER 2st , Jugend-stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
RAGNA BORGHILD KAMPH (1889-1972)
Slutpris250 SEK
MOCCASERVIS, 11 delar
Slutpris250 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960), "Aristokrat"
Slutpris2 200 SEK
KAFFESERVIS, Krautheim Tyskland
Slutpris150 SEK
LOCKURNOR, 2 par, "Blå Fågel"
Slutpris1 100 SEK
SERVISDELAR, 10st, "Kirsty", Ralph Lauren
Slutpris400 SEK
LISA LARSON, (1931-2024), kandelaber "Julius"
Slutpris1 500 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT OCH TALLRIK
Slutpris300 SEK
ROYAL COPENHAGEN servisdelar 10 st
Slutpris800 SEK
BING & GRÖNDAHL, 2 ljusstakar och vas
Slutpris300 SEK
VAS, 1800-talets slut, Majolika
Slutpris800 SEK
VÄGGFAT, Rörstrand, 1894
Slutpris500 SEK
FLASKA MED PROPP, 1900-tal
Slutpris350 SEK
TEKOPPAR MED FAT, 6 st , "Diné"
Slutpris450 SEK
ILSE CLAESSON (1907-1999), Vas
Slutpris1 700 SEK
CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990)
Slutpris400 SEK
MARIAN ZAWADZKI, figuriner, 2 st
Slutpris200 SEK
KANNA OCH TVÄTTBALJA, 1900-tal
Slutpris250 SEK