Kanonauktioner 20 april 2024
- ÖvrigtRensa filter
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Slutpris5 400 SEK
RÖKBORD, Empirestil, 1930-tal
Slutpris1 900 SEK
SPISOMFATTNING, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag
Slutpris700 SEK
HUMIDOR, England, omkring 1900
Slutpris1 300 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, med järnbeslag
Slutpris1 800 SEK
SKRIN, England, 1800-tal, mahogny
Slutpris400 SEK
BYST, Ib Laursen, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 1700-tal, järnsmide
Slutpris400 SEK
TRATTGRAMMOFON
Slutpris1 200 SEK
ASK MED SKJUTLOCK, 1800-tal, ek
Slutpris400 SEK
BALANSVÅG, omkring 1900
Slutpris300 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 16/1700-tal, järnsmide
Slutpris1 600 SEK
SPELDOSA, Reuge, Schweiz, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
LOCKDOSA, Guan yao nei zao, Kina
Slutpris2 500 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris5 400 SEK
PARFYMFLASKOR 13st
Slutpris3 600 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfi och Freezinhot
Slutpris150 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris2 700 SEK
DAMCYKEL CRESCENT
Slutpris2 000 SEK
SKRIVSCHATULL/RESESKRIN, England, 1800-tal
Slutpris400 SEK
PARFYMFLASKOR 18 st
Slutpris3 600 SEK
PARFYMER, 12 st
Slutpris4 000 SEK
SPRIT OCH VINETIKETTER, 19 st
Slutpris250 SEK
VÄGGRELIEF, erotiska motiv, gips
Slutpris700 SEK
SIGNALFLAGGOR/FLAGGSPEL, 41 st
Slutpris1 900 SEK
KALENDERDOSA, 1700-tal
Slutpris800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002)
Slutpris700 SEK
TIDNINGSSTÄLL, för vägg, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
BARNVAGN, Emmaljunga, 1970-tal
Slutpris500 SEK
BOKSTÖD, ett par, orientaliska
Slutpris350 SEK
VÄGGHYLLA/SKÅP, i form av tavla
Slutpris1 300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK