Kanonauktioner 20 april 2024

Kanonauktioner 20 april 2024
TEATERSTOLAR, 2 st, mahogny, - Proveniens: Siw Malmkvist och Fredrik Ohlsson
Slutpris5 400 SEK
RÖKBORD, Empirestil, 1930-tal
RÖKBORD, Empirestil, 1930-tal
Slutpris1 900 SEK
SPISOMFATTNING, 18/1900-tal
SPISOMFATTNING, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, järnbeslag
Slutpris700 SEK
HUMIDOR, England, omkring 1900
Slutpris1 300 SEK
KISTA, 1700-tal, ek, med järnbeslag
Slutpris1 800 SEK
SKRIN, England, 1800-tal, mahogny
Slutpris400 SEK
BYST, Ib Laursen, 1900-tal
BYST, Ib Laursen, 1900-tal
Slutpris2 400 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 1700-tal, järnsmide
Slutpris400 SEK
TRATTGRAMMOFON
TRATTGRAMMOFON
Slutpris1 200 SEK
ASK MED SKJUTLOCK, 1800-tal, ek
Slutpris400 SEK
BALANSVÅG, omkring 1900
BALANSVÅG, omkring 1900
Slutpris300 SEK
HÄNGLÅS/LÅS, 16/1700-tal, järnsmide
Slutpris1 600 SEK
SPELDOSA, Reuge, Schweiz, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
LOCKDOSA, Guan yao nei zao, Kina
Slutpris2 500 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris5 400 SEK
PARFYMFLASKOR 13st
PARFYMFLASKOR 13st
Slutpris3 600 SEK
ISHINKAR, 2 st, Alfi och Freezinhot
Slutpris150 SEK
PARFYMFLASKOR 16 st
PARFYMFLASKOR 16 st
Slutpris2 700 SEK
DAMCYKEL CRESCENT
DAMCYKEL CRESCENT
Slutpris2 000 SEK
SKRIVSCHATULL/RESESKRIN, England, 1800-tal
Slutpris400 SEK
PARFYMFLASKOR 18 st
PARFYMFLASKOR 18 st
Slutpris3 600 SEK
PARFYMER, 12 st
PARFYMER, 12 st
Slutpris4 000 SEK
SPRIT OCH VINETIKETTER, 19 st
SPRIT OCH VINETIKETTER, 19 st
Slutpris250 SEK
VÄGGRELIEF, erotiska motiv, gips
Slutpris700 SEK
SIGNALFLAGGOR/FLAGGSPEL, 41 st
Slutpris1 900 SEK
KALENDERDOSA, 1700-tal
KALENDERDOSA, 1700-tal
Slutpris800 SEK
SIGVARD BERNADOTTE (1907-2002)
Slutpris700 SEK
TIDNINGSSTÄLL, för vägg, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
BARNVAGN, Emmaljunga, 1970-tal
Slutpris500 SEK
BOKSTÖD, ett par, orientaliska
Slutpris350 SEK
VÄGGHYLLA/SKÅP, i form av tavla
Slutpris1 300 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK