Kanonauktioner 18 maj 2024
- Belysning & LamporRensa filter
TAKARMATUR, 1930-tal
Slutpris1 500 SEK
PAUL HENNINGSEN, (1894-1967), PH4/3
Slutpris3 400 SEK
STRINDBERGSLAMPA, 1900-talets början
Slutpris1 900 SEK
PAUL HENNINGSEN, (1894-1967) "PH5"
Slutpris1 500 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-talets början, Danmark
Slutpris400 SEK
FOTOGENLAMPOR, ett par, 1900-tal, Danmark
Slutpris1 200 SEK
BORDSLAMPA, Copenhagen Hi-lights A/S
Slutpris800 SEK
ØIVIND SLAATTO (född 1978) Denmark
Slutpris2 000 SEK
LISA JOHANSSON-PAPE (1907-1989)
Slutpris900 SEK
VÄGGFOTOGENLAMPOR, 3 st, Danmark
Slutpris1 000 SEK
FOTOGENLAMPA, 1900-tal
Slutpris500 SEK
GOLVLAMPA, IKEA
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
Slutpris350 SEK
LISA JOHANSSON-PAPE (Finland 1907-1989)
Slutpris900 SEK
TOPPLANTERNA, koppar "Masterhead"
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPA, omkring 1900
Slutpris450 SEK
LJUSKRONA, för 5 ljus, 1900-tal
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
BORDSLAMPSFOT, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
BORD/VÄGGLAMPA1930/40-tal
Slutpris200 SEK
TAKLAMPA, Atelje Lyktan, Bankeryds belysning
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, Tyskland, 1900-tal
Slutpris300 SEK
AMPEL, med prismor, 1900-tal
Slutpris500 SEK
TAKARMATUR, 1930-tal, Art Deco
Slutpris1 600 SEK
GOLVLAMPA, Sverige 1950-tal
Slutpris700 SEK
LYKTA, 1900-tal, mässing
Slutpris600 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, ÖIA, mässing
Slutpris800 SEK
Slutpris900 SEK
AMPEL, 1900-talets mitt, glas
Slutpris100 SEK
VAGNSLYKTA, omkring 1900
Slutpris300 SEK
BORDSLAMPA 1960/70-tal
Slutpris450 SEK
BORDSLAMPA, samtida
Slutpris100 SEK