Kanonauktioner 18 maj 2024
- Mattor & TextilRensa filter
ORIENTMATTA, Ghom, handknuten
Slutpris9 000 SEK
ORIENTMATTA, Kashmar, handknuten
Slutpris6 000 SEK
ORIENTMATTA, Keshan, handknuten
Slutpris12 000 SEK
ORIENTMATTA, KARACHI, handknuten
Slutpris800 SEK
MATTA, RÖLAKAN
Slutpris2 300 SEK
ORIENTMATTA, Nain, handknuten
Slutpris10 000 SEK
MATTA, RÖLAKAN
Slutpris1 200 SEK
MATTA, RÖLAKAN
Slutpris2 700 SEK
ORIENTMATTA, Isfahan, delvis silke
Slutpris12 000 SEK
ARTWOOD, kuddar, 5 st, kohud
Slutpris1 200 SEK
ORIENTMATTA, AFGHAN, handknuten
Slutpris350 SEK
MATTA, Tibet
Slutpris900 SEK
HELEN NÄRLING, vävd bonad
Slutpris350 SEK
HELEN NÄRLING, vävd bonad
Slutpris350 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets mitt
Slutpris3 600 SEK
ORIENTMATTA, Ziglar Ariana, handknuten
Slutpris1 800 SEK
MATTA, Kina, handknuten
Slutpris350 SEK
ORIENTMATTA, Nepal Tibet
Slutpris700 SEK
MATTA, Gabbeh, Indien
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, Bochara Pakistan
Slutpris800 SEK
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, Pakistan
Slutpris350 SEK
VORWERK, matta, 1920/30-tal, Tyskland
Slutpris600 SEK
ORIENTMATTA, handknuten, Bochara, Pakistan
Slutpris350 SEK
ORIENTMATTA, Afshar
Slutpris600 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORMER, 2 st
Slutpris350 SEK
SAS, FLYGVÄRDINNEUNIFORM
Slutpris150 SEK
MATTA, GABBEH, Indien
Slutpris400 SEK