Kanonauktioner 15 Juni 2024

Kanonauktioner 15 Juni 2024
KOMMOD/SÄNGBORD, 1900/2000-tal
Slutpris350 SEK
SOFFA, Dux, 1950-tal
SOFFA, Dux, 1950-tal
Slutpris400 SEK
ARNE JACOBSEN (Danmark,1902-1971)
Slutpris2 000 SEK
SPEGELBYRÅ, Jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft, barockstil
Slutpris450 SEK
KARMFÅTÖLJER, Nordiska Kompaniet
Slutpris300 SEK
INREDNINGSHYLLA MED 4 HYLLPLAN
Slutpris900 SEK
Slutpris1 000 SEK
WILMER, 9 stolar + en trasig i grön färg
Slutpris500 SEK
WILMER, 10 stolar i gul färg
WILMER, 10 stolar i gul färg
Slutpris700 SEK
STOLAR, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
BORD, barockstil, med 2 utdragbara skivor
Slutpris200 SEK
KARMSTOL, OMKRING ÅR 1900
KARMSTOL, OMKRING ÅR 1900
Slutpris500 SEK
BARSKÅP, "Nomad", Mavis Möbler
Slutpris1 000 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
Slutpris500 SEK
SALONGSBORD, 1930/40-tal
SALONGSBORD, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
Slutpris500 SEK
SYBORD, omkring 1900
SYBORD, omkring 1900
Slutpris250 SEK
FREDRIK MATTSON (född 1973) stol "Clip"
Slutpris500 SEK
Slutpris500 SEK
BISTROSTOLAR, 6st
BISTROSTOLAR, 6st
Slutpris200 SEK
Slutpris500 SEK
KARMSTOL, tidigt 1900-tal, barockstil, ek
Slutpris250 SEK
BARSTOLAR, 4 st, varav 2 st rödmålade
Slutpris700 SEK
ROTTINGGRUPP, 3 delar, bambu och rotting
Slutpris1 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
SOFFBORD, patinerat trä med järndetaljer
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 'MAJESTÄT', 1960-tal
Slutpris400 SEK
LÅDBORD, originalmålat, 1800-tal
Slutpris600 SEK
PINNSTOLAR, 6 st, blåmålade
PINNSTOLAR, 6 st, blåmålade
Slutpris200 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta"
FÄLLBORD, "Krogsta"
Slutpris250 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, gustaviansk stil
Slutpris1 000 SEK
BIBLIOTEKSBORD, barockstil
BIBLIOTEKSBORD, barockstil
Slutpris1 200 SEK
FURUBÄNK, 1970-tal
FURUBÄNK, 1970-tal
Slutpris400 SEK
SEKRETÄR, rokokostil, 1900-tal
Slutpris250 SEK
STOLAR, ett par, Svante Schöblom
Slutpris200 SEK
PELARBORD, 1800-tal,England, mahogny
Slutpris250 SEK
DOKUMENTSKÅP/HURTS,  "Bisley"
DOKUMENTSKÅP/HURTS, "Bisley"
Slutpris200 SEK
STOLAR, ett par, 1700-tal, rokoko
Slutpris200 SEK
SKRIVBORDSSTOL, tidigt 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
KARMSTOLAR ett par, ENGLAND
Slutpris600 SEK
SERVERINGSSKÄNK, 1800-talets slut, furu
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJER 1 PAR, SAMT BORD
FÅTÖLJER 1 PAR, SAMT BORD
Slutpris350 SEK
NEWPORT, stolar, 4 st
NEWPORT, stolar, 4 st
Slutpris300 SEK
SKÅP, 1800-talets slut, Österrike
Slutpris3 400 SEK
PALL. samtida
PALL. samtida
Slutpris350 SEK
STOLAR, 6 st, 2000-tal
STOLAR, 6 st, 2000-tal
Slutpris200 SEK
TRÄBÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK