Kanonauktioner 24 Augusti 2024

BALUSTRADFÅTÖLJER, ett par
BALUSTRADFÅTÖLJER, ett par
Slutpris900 SEK
STOLAR, 6 st, svart konstläder
Slutpris200 SEK
SPELBORD, England, omkring 1900
Slutpris500 SEK
STOLAR, 6 st, BoConcept
STOLAR, 6 st, BoConcept
Slutpris100 SEK
SALONGSBORD, 1930/40-tal
SALONGSBORD, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
SIDOBORD, ett par, gustaviansk stil
Slutpris1 000 SEK
FREDRIK MATTSON (född 1973) stol "Clip"
Slutpris400 SEK
SKRIVBORD, England
SKRIVBORD, England
Slutpris500 SEK
SKÅP, rokokostil, 1900-tal
SKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
TABURETT, rokokostil, 1900-tal
Slutpris350 SEK
SIDOBORD, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
SÄNGSKÅP, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Slutpris300 SEK
PELARBORD, 1800-talets slut
PELARBORD, 1800-talets slut
Slutpris800 SEK
SOFFBORD, 'MAJESTÄT', 1960-tal
Slutpris600 SEK
NILS & KAJSA STRINNING, "String", samtida
Slutpris3 400 SEK
STOLAR, 4 st, "Lucas"
STOLAR, 4 st, "Lucas"
Slutpris200 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, gustaviansk stil
Slutpris500 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
KARMFÅTÖLJER, Nordiska Kompaniet
Slutpris400 SEK
MATBORD, med 4 stolar England
MATBORD, med 4 stolar England
Slutpris300 SEK
TABURETTER, ett par, Karl Johan
Slutpris400 SEK
SAM LARSSON, "Fenix", vilfåtölj
Slutpris4 200 SEK
BORD MED KLAFFAR, betsat trä
BORD MED KLAFFAR, betsat trä
Slutpris600 SEK
TRÄDGÅRDSBORD GRYTHYTTAN, mod A9
Slutpris1 900 SEK
FÅTÖLJER, ett par, samtida
FÅTÖLJER, ett par, samtida
Slutpris150 SEK
PINNSTOLAR, 8 st, olika modeller, 1900-tal
Slutpris300 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord
YNGVAR SANDSTRÖM, sidobord
Slutpris250 SEK
BUTLERS TRAY, England
BUTLERS TRAY, England
Slutpris100 SEK
BÖRJE LINDAU OBLADO (1932-1999)
Slutpris400 SEK
FÅTÖLJ, Danmark, 1960/70-tal
FÅTÖLJ, Danmark, 1960/70-tal
Slutpris800 SEK
BARNSTOL, 1900-talets mitt, lövträ
Slutpris100 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND
Slutpris600 SEK
FOLKE OHLSSON, sängbord, "Frisco"
Slutpris700 SEK
BOKSKÅP, för hörn, England
BOKSKÅP, för hörn, England
Slutpris350 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
SIDEBOARD, Kina, 1900-tal
SIDEBOARD, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
KAARI ASIKAINEN (född 1939), bord
Slutpris900 SEK
SOFFA, Eilersen, Danmark
SOFFA, Eilersen, Danmark
Slutpris700 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-tal
SERVERINGSVAGN, 1930-tal
Slutpris900 SEK
MATBORD, England, 1900-tal
MATBORD, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
STOLAR, ett par, omkring 1900
STOLAR, ett par, omkring 1900
Slutpris200 SEK
GUNGSTOL, 1900-tal, pinnmodell
Slutpris250 SEK
SKRIVBORD, tidigt 1900-tal, jugend
Slutpris200 SEK
JORDGLOB, tidigt 1900-tal
JORDGLOB, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK