Kanonauktioner 24 Augusti 2024

FÅTÖLJ, 1950-tal
FÅTÖLJ, 1950-tal
Slutpris25 000 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris12 000 SEK
Slutpris5 000 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972), Fåtölj
Slutpris1 100 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris1 900 SEK
LILAC SKT 130-Z, konsolbord
LILAC SKT 130-Z, konsolbord
Slutpris1 900 SEK
SOFFA, 1960-tal
18
SOFFA, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
SOFFBORD, "Glasgow", ek, samtida
Slutpris3 000 SEK
BYRÅ, 1940/50-tal
BYRÅ, 1940/50-tal
Slutpris1 900 SEK
SKRIVBORDSSTOL, möjligen Gemla
Slutpris800 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS
SKRIVBORD MED UPPSATS
Slutpris4 200 SEK
VITRINSKÅP MED SKÅPUNDERDEL
VITRINSKÅP MED SKÅPUNDERDEL
Slutpris2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal
SOFFBORD, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
BOKSNURRA, England, 1900-tal
BOKSNURRA, England, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
VÄGGHYLLA, 1950/60-tal, stringmodell
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal
FÅTÖLJ, 1940/50-tal
Slutpris1 600 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
SIGURD GÖRANSSON, Byrå, "Charmant"
Slutpris350 SEK
SNURRFÅTÖLJER, ett par, "Tirup"
Slutpris1 100 SEK
KORGSTOL, 1900-tal mitt
KORGSTOL, 1900-tal mitt
Slutpris500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Ara"
KARMSTOLAR, 4 st, "Ara"
Slutpris400 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
BARSTOLAR, 3st, "Bönan"
BARSTOLAR, 3st, "Bönan"
Slutpris200 SEK
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm
Slutpris2 100 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord
YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord
Slutpris700 SEK
Slutpris1 000 SEK
FÅTÖLJ, stomme i svartlackerad metall
Slutpris400 SEK
MATBORD, Rokokostil, 1800-tal
MATBORD, Rokokostil, 1800-tal
Slutpris300 SEK
STOLAR, 7 st, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL
FÅTÖLJ MED FOTPALL
Slutpris7 000 SEK
BARSTOLAR, ett par, "Form Chair"
107
Slutpris100 SEK
MATGRUPP, 7 delar, lantstil
MATGRUPP, 7 delar, lantstil
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
CLUBFÅTÖLJ, skinnklädd, samtida
Slutpris300 SEK
HERRBYRÅ, 1800-talets slut
HERRBYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris6 000 SEK
STOLAR TENZO 4 st, modell "Bess"
Slutpris600 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris800 SEK
KARMSTOL, Klaessons möbler
KARMSTOL, Klaessons möbler
Slutpris200 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
HERRBETJÄNT, fällbar
HERRBETJÄNT, fällbar
Slutpris400 SEK
STOLAR, 6 st "Cristina"
STOLAR, 6 st "Cristina"
Slutpris250 SEK
SLEEPO ''COCO'' LOUNGESTOLAR, 6st
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, samtida
SOFFBORD, samtida
Slutpris200 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
KOMMOD/SÄNGBORD, 1900/2000-tal
Slutpris700 SEK
STOLAR, 4 st, "Bergen", House Nordic
Slutpris300 SEK
SERVERINGSSKÄNK, England, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK