Kanonauktioner 24 Augusti 2024
FÅTÖLJ, 1950-tal
Slutpris25 000 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris12 000 SEK
Slutpris5 000 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972), Fåtölj
Slutpris1 100 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972)
Slutpris1 900 SEK
LILAC SKT 130-Z, konsolbord
Slutpris1 900 SEK
18
SOFFA, 1960-tal
Slutpris1 000 SEK
SOFFBORD, "Glasgow", ek, samtida
Slutpris3 000 SEK
BYRÅ, 1940/50-tal
Slutpris1 900 SEK
SKRIVBORDSSTOL, möjligen Gemla
Slutpris800 SEK
SKRIVBORD MED UPPSATS
Slutpris4 200 SEK
VITRINSKÅP MED SKÅPUNDERDEL
Slutpris2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-tal
Slutpris2 200 SEK
BOKSNURRA, England, 1900-tal
Slutpris3 800 SEK
VÄGGHYLLA, 1950/60-tal, stringmodell
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal
Slutpris1 600 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft
Slutpris700 SEK
SIGURD GÖRANSSON, Byrå, "Charmant"
Slutpris350 SEK
SNURRFÅTÖLJER, ett par, "Tirup"
Slutpris1 100 SEK
KORGSTOL, 1900-tal mitt
Slutpris500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, "Ara"
Slutpris400 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris600 SEK
BARSTOLAR, 3st, "Bönan"
Slutpris200 SEK
STAFFAN HULTGREN, "Spring", BergaForm
Slutpris2 100 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord
Slutpris700 SEK
Slutpris1 000 SEK
FÅTÖLJ, stomme i svartlackerad metall
Slutpris400 SEK
MATBORD, Rokokostil, 1800-tal
Slutpris300 SEK
STOLAR, 7 st, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL
Slutpris7 000 SEK
107
BARSTOLAR, ett par, "Form Chair"
Slutpris100 SEK
MATGRUPP, 7 delar, lantstil
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
CLUBFÅTÖLJ, skinnklädd, samtida
Slutpris300 SEK
HERRBYRÅ, 1800-talets slut
Slutpris6 000 SEK
STOLAR TENZO 4 st, modell "Bess"
Slutpris600 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets början
Slutpris800 SEK
KARMSTOL, Klaessons möbler
Slutpris200 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
HERRBETJÄNT, fällbar
Slutpris400 SEK
STOLAR, 6 st "Cristina"
Slutpris250 SEK
SLEEPO ''COCO'' LOUNGESTOLAR, 6st
Slutpris700 SEK
SOFFBORD, samtida
Slutpris200 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
KOMMOD/SÄNGBORD, 1900/2000-tal
Slutpris700 SEK
STOLAR, 4 st, "Bergen", House Nordic
Slutpris300 SEK
SERVERINGSSKÄNK, England, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK