Kanonauktioner 24 Augusti 2024
HÄNGSKÅP. 1800-tal
Slutpris800 SEK
KAPTENSTOLAR, ett par, England
Slutpris500 SEK
KARL ANDERSSON & SÖNER, Husqvarna
Slutpris350 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord, "Tema"
Slutpris800 SEK
SPELBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
BYRÅ, omkring 1900
Slutpris500 SEK
ATENIENNE, 1800-talets slut
Slutpris300 SEK
SOFFA, Howardmodell
Slutpris2 000 SEK
SKRIN, 1900-tal
Slutpris600 SEK
BOKHYLLA, samtida, Gustaviansk stil
Slutpris200 SEK
BARSTOLAR/PALLAR, 2 st, "Linus", Gemla
Slutpris200 SEK
BORD, 2 st, samtida,
Slutpris200 SEK
STOLAR, 6 st, "Rock", möbelserie
Slutpris200 SEK
ALF SVENSSON, fåtöljer, ett par
Slutpris2 100 SEK
TEATERFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
STOLAR, 6 st, aluminium
Slutpris1 900 SEK
PETER OPSVIK, "Thatsit", Knästödsstol
Slutpris1 100 SEK
BRUNO MATHSSON, (1907-1988)
Slutpris5 800 SEK
SKYLTDOCKA/PROVDOCKA
Slutpris600 SEK
KONSOLBORD, 1960-tal, teak
Slutpris250 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
TALLRIKSHYLLA, oljat trä
Slutpris450 SEK
HYLLKONSOLER, ett par
Slutpris400 SEK
SÄNGBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris150 SEK