- Klockor & UrRensa filter
Philipp Plein, armbandsur, herr, 2022/2023, "Nobile Wonder"
Slutpris4 000 SEK
Bordspendyl, 1700-talets slut, Louis XVI, möjligen Österrike, skuret och förgyllt trä, hö 61, bredd 35 cm
Slutpris1 600 SEK
Frackur, Omega, 1940/50-tal, stål, diam 50 mm,
Slutpris650 SEK
Golvur, sk Bornholmsur, omkring 1800, skuret och bemålat, förgylld dekor, senare bemålning, höjd 199 cm
Slutpris1 500 SEK
Omega, Constellation, armbandsur
Slutpris6 400 SEK
Väggklocka, idé & form, 1985, hav och sandslipat trä från Hallandskusten, 41 x 28 cm
Slutpris200 SEK
Golvur, sk Värmlandsur, 1800-talets första hälft, vitmålad med skuren och förgylld dekor, urtavlan märkt P:Erikson, Speked, höjd 208 cm
Slutpris5 000 SEK
Årsur, 1900-talets andra hälft, Kern, förgylld metall och glaskupa, höjd 41 cm
Slutpris400 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut
Slutpris500 SEK
Väggpendyl, Ljunghans, 1900-talets början, mahognyfodral, höjd 101 cm
Slutpris300 SEK
Armbandsur, Certina Ds Podium, chronograph, quartzur, stål, urtavlans diam 35 mm
Slutpris1 500 SEK
Bordspendyl, omkring 1900, svart sten, höjd 38,5 cm
Slutpris450 SEK
Waldor & Co, herrarmbandsur, "Original 40 Côte D'Azur", quartz, boett diam 40 mm, silverpläterat rosfritt stål, samt armlänk, "Square Bangle Polished", silverpläterat rostfritt stål, justerbar
Slutpris750 SEK
Armbandsur, 4 st, bland annat Certina, Seiko samt ur, Titus, i form av hänge
Slutpris450 SEK
Väggpendyl, 1900-tal, Rokokostil, förgylld, urtavlan märkt W.Staflund, Stockholm, höjd 70 cm
Slutpris350 SEK
Bordspendyl, 1800-talets slut, jägare med jakthund, bemålad och förgylld keramik, höjd 39 cm
Slutpris400 SEK
Damur med armband,18k guld, Gigandet, diam ca 15 mm, totallängd 18 cm, totalvikt 28,4 gram
Slutpris7 200 SEK
Damarmbandsur, bl.a. Guess, Mango 3 st, O.N.E., etuier till O.N.E. och Mango 1 st
SlutprisInga bud
Golvur, England 1800-talets första hälft, mahogny, delvis bemålad urtavla av landskap med häst och ko samt byggnader, höjd 230 cm
Slutpris950 SEK
Tissot, 1853, armbandsur, 18 k guld, safirglas, quarts, datum, originalarmband i läder, boett med gravyr, spänne i stål, diam ca 34 mm
Slutpris2 800 SEK
Certina, armbandsur 18 k guld, quartz, safirglas, datum, originalarmband i läder, ref nr eol 158.9289.68
Slutpris2 500 SEK
Golvur, 1800-tal, urtavla märkt Joh Fredr Adamsson, Carls-Crona, fodral i betsad furu, höjd 210 cm
Slutpris1 100 SEK
Nivada, damarmbandsur, boett 18 k guld, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK