Peter Dahl (1934-2019), interiör med figurer, från Restaurang Tennstopet, signerad, akvarell, bildmått 57 x 76 cm
Slutpris19 500 SEK
Oidentifierad konstnär, 1910/20-tal, porträtt av kvinna, olja på duk, bildmått 42 x 34 cm
Slutpris3 800 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), kompostion med kvinnofigur och röd pall, signerad, olja på duk, 70x65 cm
Slutpris1 100 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikten, signerad, ea, färglitografi, bildmått 47x68 cm
Slutpris1 000 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) Komposition med ansikten, signerad och numrerad, 78/100, färglitografi, bildmått 45X57 cm
Slutpris700 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte och hjärta, signerad i trycket, numrerad 250/300, färglitografi, bildmått 15x22 cm
18
Slutpris850 SEK
Bengt Lindström (1925-2008) komposition med ansikte, signerad och numrerad 18/300, färglitografi, bildmått 28x21 cm cm
Slutpris550 SEK
Karta, "A NEW MAP OF IBERIA EUROPEAU ALAUS CELT IBERIA", kolorerat kopparstick, bildmått 37x48 cm
Slutpris700 SEK
Sigurd Johansson, motiv på båten "Sverige" från Sveriges första satsning i Americas Cup 1977
Slutpris500 SEK
Pablo Picasso, efter, "Le Bouquet", signerad och daterad -58 i trycket, litografi, bildmått 56 x 39 cm
Slutpris1 600 SEK
En stor förgylld ram från 1800-talets slut, med oljemålning av Sune Johansson (född 1935), kustmotiv, signerad, otydlig daterad, rammått 150 x 202, bildmått 97 x 150 cm
Slutpris2 500 SEK
Svein Buraas, Norge, 1900-talets första hälft, sagomotiv med troll och skogsrå, signerad "S. BuraaS-", blandteknik, bildmått 46x62 cm
Slutpris2 600 SEK
Harald Garmland (1904-1985), kostymskiss, Operetten Läderlappen, uppförd på Oscarsteatern 1945
Slutpris200 SEK
Johan Ossian Andersson (1889-1975), fiskebåtar, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 75 cm
Slutpris850 SEK
Erik Palm Dahl (1903-1957), vinterlandskap, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm
Slutpris200 SEK
Bluehorse, (Gary Lee, USA, född 1957), indian till häst i vinterlandskap, signerad Bluehorse, blandteknik (Sandpaint), bildmått 40 x 50 cm
Slutpris100 SEK
Larissa Stenlander (född 1960), katter, signerad, akvarell, bildmått 19 x 31 cm
Slutpris750 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), figurkomposition, signerad -71, olja på duk, 75x70 cm
Slutpris650 SEK
Harald Garmland (1904-1985), röd höna, fritt efter polsk textil, signerad, akvarell, bildmått 37 x 45 cm
Slutpris600 SEK
Hans Sandberg (1941-1993), kvinnofigur, monogramsignerad -66, olja på duk, 69x52 cm
Slutpris200 SEK
André Masson (1896-1987), ansikte, Illustration U André Mauruois Les E´Rophages, 1960
Slutpris1 000 SEK
Äldre grafiskt blad, fores´s national sports, "returning to weigh", bildmått 33 x 63
Slutpris150 SEK
Lars Boëthius (1903-1968), landskap vid insjö, signerad, olja på pannå, bildmått 33 x 41 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), sydländskt landskap, signerad, olja på duk, bildmått 21 x 37 cm
Slutpris200 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med granatäpple samt frukter i Imariskål, signerad, olja på pannå, bildmått 50 x 37 cm
Slutpris650 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med hummer, citron och glas, signerad, olja på duk, bildmått 12 x 28 cm
Slutpris400 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med låda, kanna, citron mm, signerad, akvarell, bildmått 41 x 30 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), stilleben med päron och flaska, signerad -97, akvarell, bildmått 26 x 48 cm
Slutpris400 SEK
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), Anna med sommarhatt, signerad, akvarell, bildmått 60 x 49 cm
SlutprisInga bud
Gunilla Bardanzellu (1943-2014), "I månens sken", signerad, olja på duk, bildmått 60 x 73 cm
Slutpris300 SEK
Axel Birkholm (1909-1984), gamla stan, signerad, olja på pannå, bildmått 46 x 38 cm
Slutpris200 SEK
Stig Claesson "Slas", (1928-2008), Stockholmsbild, bogserbåtar, signerad -82, pastell, bildmått 40 x 52 cm
Slutpris1 100 SEK
Laris Strunke (1931-2020), "Torrt och fuktigt, landskap", signerad, olja på duk, bildmått 35 x 51 cm
Slutpris1 500 SEK
Kodjo, abstrakt komposition, signerad paris -52, bildmått 60 x 81 cm
Slutpris650 SEK
René Durey (Frankrike, 1890-1959), utsikt över hustak, signerad, olja på duk, bildmått 61x50 cm
Slutpris700 SEK
Ingbritt Irene Lagerberg (född 1943), "Uppbrott", signerad och numrerad, färglitografi, bildmått 60 x 42 cm
SlutprisInga bud
Ture Dahlö (1895-1970), kustlandskap, signerad -43, olja på duk, bildmått 50 x 60 cm
Slutpris200 SEK
Renzo Ugolini (född 1930), "Landskap", utförd 1979, signerad, olja på duk, bildmått 50 x 61 cm
Slutpris100 SEK
Bert-Johnny Nilsson (1934-2004), surrealistisk kvinnofigur, signerad -73, numrerad 78/150, färglitografi, bildmått 78 x 55 cm
Slutpris200 SEK
Olof Norell, samtida, utsikt från ett fönster, signerad juni 1985, olja på pannå, bildmått 40 x 46 cm
Slutpris250 SEK
William Erle (1878-1967), landskap med hus och ko, signerad, olja på duk, bildmått 40 x 53 cm
Slutpris100 SEK
Arvid Ahlberg (1851-1932), kustbild med båtar från Långedrag, västkusten, signerad Långedrag -94, olja på duk, bildmått 50 x 70 cm
Slutpris1 600 SEK
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Tulipa Serotina Iyanthos"
Slutpris750 SEK
Basilius Besler, (Tyskland 1561-1629), "Hyasinthus Stellatus Peruanus"
Slutpris900 SEK
Stina Forsell (1906-1970), motiv från Moret Sur Loing, signerad 1950, olja på pannå
Slutpris200 SEK
Stefan Edqvist (f. 1971), perspektiva motiv, komposition, akryl på mdf, signerad occh daterad 2006 a tergo, bildmått 19,5x73 cm
SlutprisInga bud
Stefan Edqvist (f. 1971), kusthorisont, komposition, akryl på mdf, signerad och daterad 2006, à tergo, bildmått 19,5x73 cm
SlutprisInga bud
Oidentifierad konstnär, tidigt 1900-tal, fiskare och sjöjungfru, olja på duk, bildmått 33 x 23 cm
Slutpris200 SEK