109 ALVAR AALTO (1898-1976), barstol

9355a_8dcd2588043cb79_med.jpeg
  • 9355a_8dcd2588043cb79_sm.jpeg
  • 9355b_8dcd25883084d33_sm.jpeg
  • 9355c_8dcd2588485bc83_sm.jpeg
  • 9355d_8dcd258860b7834_sm.jpeg
  • 9355e_8dcd2588766642b_sm.jpeg
  • 9355f_8dcd258890b6ad9_sm.jpeg

Modell K65, sitthöjd 61 totalhöjd 71, 35 x 35 cm

Proveniens: Gunnar Bengtssons samlingar

  • Skick:dyna med slitage och fläckar, senare bemålning
  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK