Kanonauktioner 21 September 2024
LISA LARSON (1931-2024), "Myran"
Slutpris36 000 SEK
LISA LARSON (1931-2024), figurin, "Susanna"
Slutpris15 500 SEK
GUSTAF BRUSEWITZ (1812-1899)
Slutpris6 400 SEK
TOR BJURSTRÖM (1888-1966), olja på duk
Slutpris1 500 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja på duk
Slutpris19 500 SEK
ULF ABRAHAMSSON (född 1932), akryl på duk
Slutpris700 SEK
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (1931-2024), skulptur
Slutpris8 200 SEK
TORD LEANDER-ENGSTRÖM (1914-1985)
Slutpris700 SEK
Slutpris100 SEK
RAMAR, 2 st, omkring 1900, förgyllda
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, landskapsmotiv
Slutpris300 SEK
RAGNHILD NORDENSTEN (1888-1951)
Slutpris300 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning
Slutpris1 700 SEK
Slutpris400 SEK
GLASMÅLNING, omkring 1900
Slutpris600 SEK
TORD LEANDER ENGSTRÖM (1914-1985)
Slutpris400 SEK
STIG BORGLIND (1892-1965)
Slutpris600 SEK
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 ST
Slutpris100 SEK
BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi
Slutpris250 SEK
TYCHO ÖDBERG (1865-1943), olja på duk
Slutpris900 SEK
ANDERS MEHLQVIST (född 1974), akvarell
Slutpris450 SEK
Slutpris400 SEK
INGE SCHIÖLER (1908-1971), skogslandskap
Slutpris600 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
Slutpris350 SEK
Slutpris1 700 SEK
EINAR FORSETH (1892-1988)
Slutpris1 500 SEK
KJELL LEANDER ENGSTRÖM (1914-1979)
Slutpris300 SEK
PETER KLEIN (född 1959), fotografi
Slutpris300 SEK
LANDBERG, olja på duk
Slutpris200 SEK
LISA LARSON (1931-2024), skulpturer, 2 st
Slutpris2 100 SEK
ROLF LINDSTEDT (född 1935)
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris100 SEK
144
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005)
Slutpris450 SEK
KURT EHREFELT (1921-2010), olja på duk
Slutpris100 SEK
ELEMAN, olja på duk
Slutpris250 SEK
PETER LOWÉN, akvarell
Slutpris150 SEK
GUNILLA BADE (Född 1946), "Urskog"
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris200 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
Slutpris600 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (Född 1941)
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
Slutpris300 SEK
ADOLF HALLMAN (1893-1968)
Slutpris450 SEK
CARL WILHELMSON (1866-1928), etsning
Slutpris400 SEK