Kanonauktioner 21 September 2024

LISA LARSON (1931-2024), "Myran"
Slutpris36 000 SEK
LISA LARSON (1931-2024), figurin, "Susanna"
Slutpris15 500 SEK
GUSTAF BRUSEWITZ (1812-1899)
GUSTAF BRUSEWITZ (1812-1899)
Slutpris6 400 SEK
TOR BJURSTRÖM (1888-1966), olja på duk
Slutpris1 500 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja på  duk
Slutpris19 500 SEK
ULF ABRAHAMSSON (född 1932), akryl på duk
Slutpris700 SEK
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
FINSK RYAMATTA, daterad 1934
Slutpris400 SEK
LISA LARSON (1931-2024), skulptur
Slutpris8 200 SEK
TORD LEANDER-ENGSTRÖM (1914-1985)
Slutpris700 SEK
Slutpris100 SEK
RAMAR, 2 st, omkring 1900, förgyllda
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, landskapsmotiv
Slutpris300 SEK
RAGNHILD NORDENSTEN (1888-1951)
Slutpris300 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning
Slutpris1 700 SEK
Slutpris400 SEK
GLASMÅLNING, omkring 1900
GLASMÅLNING, omkring 1900
Slutpris600 SEK
TORD LEANDER ENGSTRÖM (1914-1985)
Slutpris400 SEK
STIG BORGLIND (1892-1965)
STIG BORGLIND (1892-1965)
Slutpris600 SEK
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
MONA HUSS WALLIN (född 1944)
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 ST
ÄLDRE GRAFISKA BLAD, 2 ST
Slutpris100 SEK
 BENGT LANDIN (född 1933), färglitografi
Slutpris250 SEK
TYCHO ÖDBERG (1865-1943), olja på duk
Slutpris900 SEK
ANDERS MEHLQVIST (född 1974), akvarell
Slutpris450 SEK
Slutpris400 SEK
INGE SCHIÖLER (1908-1971), skogslandskap
Slutpris600 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
Slutpris350 SEK
Slutpris1 700 SEK
EINAR FORSETH (1892-1988)
EINAR FORSETH (1892-1988)
Slutpris1 500 SEK
KJELL LEANDER ENGSTRÖM (1914-1979)
Slutpris300 SEK
PETER KLEIN (född 1959), fotografi
Slutpris300 SEK
LANDBERG, olja på duk
LANDBERG, olja på duk
Slutpris200 SEK
LISA LARSON (1931-2024), skulpturer, 2 st
Slutpris2 100 SEK
ROLF LINDSTEDT (född 1935)
ROLF LINDSTEDT (född 1935)
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris100 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005)
144
KARL AXEL PEHRSON (1921-2005)
Slutpris450 SEK
KURT EHREFELT (1921-2010), olja på duk
Slutpris100 SEK
ELEMAN, olja på duk
ELEMAN, olja på duk
Slutpris250 SEK
PETER LOWÉN, akvarell
PETER LOWÉN, akvarell
Slutpris150 SEK
GUNILLA BADE (Född 1946), "Urskog"
Slutpris500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris200 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
Slutpris600 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (Född 1941)
BO ÅKE ADAMSSON (Född 1941)
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
Slutpris300 SEK
ADOLF HALLMAN (1893-1968)
ADOLF HALLMAN (1893-1968)
Slutpris450 SEK
CARL WILHELMSON (1866-1928), etsning
Slutpris400 SEK