Kanonauktioner 21 September 2024

KOMMOD, omkring 1900
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris200 SEK
SKRIVBORD, 1930/40-tal
SKRIVBORD, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
TABURETTER, ett par, Karl Johan
Slutpris400 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
BANKETT, Karl-Johanstil, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
DUBBELSIDIGT SKRIVBORD, England
Slutpris1 500 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
UTDRAGSSTOL/SÄNG, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
BOKSKÅP, för hörn, England
BOKSKÅP, för hörn, England
Slutpris450 SEK
FOTPALLAR, 2 st
FOTPALLAR, 2 st
Slutpris250 SEK
SOFFA, Eilersen, Danmark
SOFFA, Eilersen, Danmark
Slutpris750 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
SPELBORD, nyrokoko, mahogny
SPELBORD, nyrokoko, mahogny
Slutpris400 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SMINKBORD, 1900-talets mitt, Bra Bohag
Slutpris1 800 SEK
SALONGSBORD MED LÅDOR, 1800-tal
Slutpris350 SEK
BOKSKÅP, samtida
BOKSKÅP, samtida
Slutpris700 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1800-tal
KARMSTOLAR, ett par, 1800-tal
Slutpris100 SEK
BYRÅ MED STENSKIVA, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
SMINKBORD, "Casino", Sven Engström
Slutpris300 SEK
STOLAR, 1 par
STOLAR, 1 par
Slutpris200 SEK
SIDOBORD, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris350 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt
BYRÅ, 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
GEMLA MÖBELFABRIK, taburett/pianopall
Slutpris200 SEK
SKRIVBORD, omkring 1900
SKRIVBORD, omkring 1900
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets slut
FÅTÖLJ, 1900-talets slut
Slutpris3 400 SEK
PALLAR, ett par, höj- och sänkbara
Slutpris1 300 SEK
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
FÅTÖLJ, 1930/40-tal
Slutpris450 SEK
STOLAR, 4 st, Bauhaus stil, Italien, 1900 talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
SKRIVBORD MED LÅDA, samtida
SKRIVBORD MED LÅDA, samtida
Slutpris200 SEK
PETER CELSING, karmstolar, ett par
Slutpris600 SEK
SOFFBORD, England, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJ, 1900-tal
FÅTÖLJ, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, Rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris100 SEK
SIDOBORD, 1950/60-tal
SIDOBORD, 1950/60-tal
Slutpris250 SEK
ARNE JACOBSEN (1902-1971)
ARNE JACOBSEN (1902-1971)
Slutpris1 600 SEK
SKRIVBORD, 1930/40-tal
SKRIVBORD, 1930/40-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
SEKRETÄR, 1900-talets mitt, björk
Slutpris100 SEK
KARL ANDERSSON & SÖNER, Husqvarna
Slutpris400 SEK
BOKHYLLA, samtida, Gustaviansk stil
Slutpris450 SEK
STOLAR, 6 st "Cristina"
STOLAR, 6 st "Cristina"
Slutpris200 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
SKRIVBORD, Rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
 ALF SVENSSON, fåtöljer, ett par
Slutpris3 000 SEK
NATTDUKSSKÅP, 1920-tal
NATTDUKSSKÅP, 1920-tal
Slutpris1 100 SEK