Kanonauktioner 21 September 2024
- Kök & RestaurangobjektRensa filter
FOLKE AHLSTRÖM, matbestick, 71 delar
Slutpris1 900 SEK
PARTI SILVER
Slutpris6 800 SEK
UPPLÄGGNINGSFAT I PARTI
Slutpris700 SEK
SERVERINGSSKÅLAR, ett par
Slutpris150 SEK
BORGHILD KAMPH (1889-1972)
Slutpris300 SEK
LOUISE ADELBORG (1885-1971)
Slutpris250 SEK
CABARET, 1930-tal
Slutpris1 100 SEK
MAT OCH KAFFESERVIS, 63 delar
Slutpris500 SEK
CABARET, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
GUNNAR CYRÉN (1931-2013), "Nobel"
Slutpris1 600 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938), "Chateau"
Slutpris700 SEK
VINKANNA, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
DIVERSE SILVERFÖREMÅL I PARTI
Slutpris4 400 SEK
FISKFORM MED BRICKA, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BORGILA, fat på fot, sterlingsilver
Slutpris2 800 SEK
TEBURKAR, 7 st (4+3), Japan, 1900-tal
Slutpris800 SEK
UNDERLÄGG, 7 st, "Tulpan", Josef Frank
Slutpris400 SEK
SÅSSLEV SAMT SKEDAR 2 ST, silver
Slutpris1 200 SEK
EDVIN OLLERS (1888-1959), pokal
Slutpris250 SEK
KAJ FRANCK (1911-1989), fat, "Sargasso"
Slutpris900 SEK
ROYAL COPENHAGEN, fruktfat på fot
Slutpris1 900 SEK
MAT- OCH KAFFESERVIS, 71 delar, Svaneholm
Slutpris300 SEK
FISKTALLRIKAR, 12 st, "Fish"
Slutpris600 SEK
HERTHA BENGTSSON (1917-1993)
Slutpris450 SEK
ROSENTHAL, "Blad", kaffeservis, 23 delar
Slutpris200 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver
Slutpris800 SEK
WILLIAM STENBERG, "Ring", assietter, 12 st
Slutpris1 400 SEK
MATEUS, djupa tallrikar, 6 st
Slutpris800 SEK
MATEUS, djupa tallrikar, 6 st
Slutpris600 SEK
MATEUS, tallrikar, 15 st
Slutpris1 200 SEK
MATEUS, ostronskålar, 2 st
Slutpris500 SEK
MATEUS, uppläggningsfat
Slutpris700 SEK
MATSERVIS, "Formosa", Rörstrand, 75 delar
Slutpris2 600 SEK
KRYDDBURKAR, 14 st, Gefle
Slutpris1 100 SEK