Kanonauktioner 21 September 2024

VINKANNA, 1900-talets början
VINKANNA, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
BANKETT, Karl-Johanstil, 1900-talets första hälft
Slutpris450 SEK
ELEMAN, olja på duk
ELEMAN, olja på duk
Slutpris250 SEK
SKRIVSET, 2 delar, silver
SKRIVSET, 2 delar, silver
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, Kelim, Afghansk
ORIENTMATTA, Kelim, Afghansk
Slutpris2 700 SEK
DUBBELSIDIGT SKRIVBORD, England
Slutpris1 500 SEK
PETER LOWÉN, akvarell
PETER LOWÉN, akvarell
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Nepal, Tibet
ORIENTMATTA, Nepal, Tibet
Slutpris400 SEK
GUNILLA BADE (Född 1946), "Urskog"
Slutpris500 SEK
GABBEHMATTA, handknuten
GABBEHMATTA, handknuten
Slutpris800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris200 SEK
SPEGEL, omkring 1900
SPEGEL, omkring 1900
Slutpris300 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris200 SEK
DIVERSE SILVERFÖREMÅL I PARTI
DIVERSE SILVERFÖREMÅL I PARTI
Slutpris4 400 SEK
UTDRAGSSTOL/SÄNG, 1800-talets slut
Slutpris450 SEK
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
OSKAR BERGMAN (1879-1963)
Slutpris600 SEK
BOKSKÅP, för hörn, England
BOKSKÅP, för hörn, England
Slutpris450 SEK
BO ÅKE ADAMSSON (Född 1941)
BO ÅKE ADAMSSON (Född 1941)
Slutpris200 SEK
ARBETSLAMPA, Louis Poulsen
ARBETSLAMPA, Louis Poulsen
Slutpris600 SEK
FOTPALLAR, 2 st
FOTPALLAR, 2 st
Slutpris250 SEK
FISKFORM MED BRICKA, 1900-tal
FISKFORM MED BRICKA, 1900-tal
Slutpris200 SEK
BORGILA, fat på fot, sterlingsilver
Slutpris2 800 SEK
Slutpris300 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, handknuten
Slutpris600 SEK
RING, 18K Guld
RING, 18K Guld
Slutpris1 600 SEK
SOFFA, Eilersen, Danmark
SOFFA, Eilersen, Danmark
Slutpris750 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
ORIENTMATTA, Belutch, handknuten
Slutpris400 SEK
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
GUNNAR CLOVÉN (1908-1995)
Slutpris300 SEK
SPELBORD, nyrokoko, mahogny
SPELBORD, nyrokoko, mahogny
Slutpris400 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas
Slutpris1 600 SEK
FODERTRÅG, Höganäs
FODERTRÅG, Höganäs
Slutpris900 SEK
SMINKBORD, 1900-talets mitt, Bra Bohag
Slutpris1 800 SEK
ADOLF HALLMAN (1893-1968)
ADOLF HALLMAN (1893-1968)
Slutpris450 SEK
STAFFAN ENGLESSON, 3 st, ljusstakar
Slutpris300 SEK
RING, 18K Guld
RING, 18K Guld
Slutpris1 400 SEK
CARL WILHELMSON (1866-1928), etsning
Slutpris400 SEK
SALONGSBORD MED LÅDOR, 1800-tal
Slutpris350 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, grafiskt blad
Slutpris100 SEK
BOKSKÅP, samtida
BOKSKÅP, samtida
Slutpris700 SEK
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
CHESTERFIELDSOFFA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
RING, 18K Guld
RING, 18K Guld
Slutpris1 300 SEK
MARIMEKKO, gardinlängder, ett par
Slutpris400 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1800-tal
KARMSTOLAR, ett par, 1800-tal
Slutpris100 SEK
HANS JOHNFORS (Född 1941)
HANS JOHNFORS (Född 1941)
SlutprisInga bud
BYRÅ MED STENSKIVA, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK