Kanonauktioner 19 Oktober 2024
PUDERSTOL, 1700-tal, Rokoko
Slutpris500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, Danmark, rött skinn
Slutpris1 200 SEK
GEMLA MÖBLER, karmstolar, 7 st
Slutpris1 700 SEK
CARL MALMSTEN, (1888-1972) matgrupp
Slutpris4 200 SEK
LÅDBORD, 1700-tal, barock
Slutpris1 800 SEK
ALBIN JOHANSSON & SÖNER, stolar 4 st
Slutpris5 200 SEK
CLUBFÅTÖLJER, ett par, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
PRAKTSKÅP, jugend, 1900-talets början
Slutpris2 900 SEK
44
CLUBFÅTÖLJER, ett par, Wittmann
Slutpris2 400 SEK
BRICKBORD, med fällbara ben 1940/50-tal
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJER, ett par, "Leo", Norell
Slutpris600 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal
Slutpris500 SEK
BRICKSTATIV SAMT BRICKA,
Slutpris1 500 SEK
BRICKSTATIV SAMT BRICKA
Slutpris1 800 SEK
SKRIVSKÅP, allmoge
Slutpris600 SEK
KARMSTOLAR, 2 st, Gemla, 1980-tal
Slutpris100 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets första hälft
Slutpris450 SEK
Slutpris1 800 SEK
FÅTÖLJ, "Leo"
Slutpris250 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, K.A Roos Helsingborg
Slutpris1 200 SEK
DOM ITALIA, STOLAR 4 st
Slutpris250 SEK
CARL MALMSTEN (1888-1972), Stolar
Slutpris1 100 SEK
CHESTEREFIELDSOFFA
Slutpris300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1800-talets slut
Slutpris2 800 SEK
MATBORD med 6 st stolar, samtida
Slutpris400 SEK
SATSBORD 3 delar, samtida
Slutpris350 SEK
106
HÖRNSKÅP, bemålad furu
Slutpris500 SEK
107
SOFFA, "STREAM", Brunstad, Norge
Slutpris2 800 SEK
SKRIVBORD, 1920/30-tal vitmålat
Slutpris200 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets slut, 5 ljuspunkter
Slutpris2 400 SEK
MATGRUPP, rokokostil 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
FÅTÖLJ, 1920/30-tal
Slutpris500 SEK
BYRÅ, 1900-talets mitt, björnfaner
Slutpris250 SEK
ALVINIA, "QeChic Collection" barstolar
Slutpris600 SEK
PALL, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
BLOMBORD, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
KLAFFBORD, med 4 klaffar
Slutpris300 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
BOKSKÅP, England, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
BYRÅ, 1800-tal, fru
Slutpris150 SEK
MATGRUPP 5 delar, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
BELLMANSTOLAR, 4 st, 1800-tal
Slutpris600 SEK
BRICKSTOLAR, 3st olika, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
SMINKSTOLAR, 2 st, 1950-tal
Slutpris250 SEK
HERMAN MILLER, Caper stol på hjul
Slutpris200 SEK