Kanonauktioner 19 Oktober 2024
SOFFA, 1940-tal, gul textilklädsel
Slutpris700 SEK
KLAFFSKÄNK, 1800-tal, furu
Slutpris300 SEK
KOMMOD, omkring 1900
Slutpris350 SEK
BORD, 1930/40-tal
Slutpris1 100 SEK
SKRIVBORD, 1930/40-tal
Slutpris200 SEK
RÖKBORD, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
NATTDUKSBORD, ett par
Slutpris1 200 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Karl Johan, 1800-tal
Slutpris200 SEK
SKRIVBORD, 1920/30-tal, ek
Slutpris450 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Hong Kong, 1900-tal
Slutpris500 SEK
SATSBORD, 4 delar, Kina, 1900-tal
Slutpris900 SEK
SIDEBOARD, Kina 1900-tal
Slutpris250 SEK
RITNINGSSKÅP, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
SKÅP, ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
LAMPBORD/PIEDISTAL
Slutpris250 SEK
FOTPALLAR, 2 st
Slutpris100 SEK
PIEDESTALER, 2 st, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal
Slutpris500 SEK
YNGVE EKSTRÖM (1913-1988) fåtölj
Slutpris2 400 SEK
BOKSKÅP, samtida
Slutpris500 SEK
PUDERSTOL, omkring år 1900
Slutpris350 SEK
"SNURRFÅTÖLJ TIRUP" Carl Öjerstam
Slutpris600 SEK
FÅTÖLJ, grön tygklädsel 1900-tal
Slutpris300 SEK
TABURETT, Karl-Johanstil, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
STOLAR, 4st, sitt och rygg i akrylplast
Slutpris800 SEK
BYARUMSBRUK, "Classic No 1"
Slutpris700 SEK
VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Gustav Becker
Slutpris200 SEK
CARL MALMSTEN ((1888-1972) ,"Haga"
Slutpris400 SEK
GUNGSTOL, Sporstugemodell, furu
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJER, 3 st, 1900/2000-tal
Slutpris250 SEK
FÅTÖLJER, ett par, "Leo"
Slutpris500 SEK
SKRIVBORD, England, 1900-tal, mahogny
Slutpris300 SEK
EMMAFÅTÖLJ, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
SPELBORD, 1800-talets slut , renässansstil
Slutpris150 SEK
HYLLBORD, 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
FÅTÖLJ, 1900-tal
Slutpris500 SEK
KONSOLBORD, England tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
VILFÅTÖLJ, efter Le Courbusier LC 4
Slutpris3 400 SEK
BYRÅ, Karl-Johan-stil, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
JÄRNSÄNG FÖR BARN, utdragbar
Slutpris400 SEK
VÄGGHÖRNSKÅP, 1700-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
SOFFBORD, Skiva av trädstam
Slutpris2 000 SEK
HALLMÖBEL, 1960-tal, teak
Slutpris1 000 SEK
NACKSTÖD, Sören Lund, Danmark
Slutpris100 SEK
HALLBYRÅ MED 2 LÅDOR, 1960-tal, teak
Slutpris600 SEK
JONAS BOHLIN (född 1953)
Slutpris250 SEK
PEDER MOOS, Vägghylla, teak, "Amager"
Slutpris700 SEK