Kanonauktioner 16 November 2024
Visning på fredag 15/11 kl 09.00-18.00. Visning även på lördag 16/11 kl 09.00-11.00, innan auktionen börjar.
Vi erbjuder online/live budgivning lördag den 16/11 med början kl 11.00, men budgivningen börjar redan den 8/11 kl 17.00 då vi släpper hela katalogen på nätet.
- Klockor & UrRensa filter
FICKUR, 3 st, 800 silver
Slutpris1 200 SEK
ARMBANDSUR, 10 st
Slutpris1 300 SEK
ARMBANDSUR, Tissot Stylist, 1970-tal
Slutpris600 SEK
VÄGGPENDYL, urtavlan märkt Gustav Becker
Slutpris250 SEK
DAMARMBANDSUR, Certina DS Prime
Slutpris600 SEK
PARTI KLOCKOR
Slutpris150 SEK
DAMARMBANDSUR, 3 st, stål, Quartz
Slutpris600 SEK
VÄGGUR, omkring år 1900
Slutpris350 SEK
VÄCKARKLOCKA, Junghans, omkring 1900
Slutpris600 SEK
ARMBANDSUR, 3 st samt fickur, silver
Slutpris300 SEK
GOLVUR, Rokoko, 1700-talets slut
Slutpris350 SEK
VÄGGUR, Svenska försvarsmakten
Slutpris800 SEK
VÄGGUR, 1930-tal,
Slutpris300 SEK
VÄGGPENDYL, förgylld, omkring 1930
Slutpris300 SEK