- Belysning & LamporRensa filter
GOLVLAMPA, 1970-tal, furu
Slutpris4 400 SEK
VÄGGLAMPOR, Ett par, "Bumling"
Slutpris400 SEK
GOLVFOTOGENLAMPA
Slutpris800 SEK
LJUSKRONA för 16 ljus, omkring år 1900
Slutpris1 900 SEK
HALLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal, EAE
Slutpris450 SEK
TAKARMATUR, skeppsmodell
Slutpris750 SEK
TAKARAMATUR, 1960/70-tal
Slutpris250 SEK
LJUSKRONA, för 8 ljus, 1900-talets början
Slutpris2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt
Slutpris2 100 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets början
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Elidus, 1970-tal, Danmark
Slutpris300 SEK
POUL HENNINGSEN, takpendel, PH5
Slutpris1 700 SEK
TAKARMATUR, 1950/60-tal, Luxus
Slutpris600 SEK
TAKARMATUR, "Semipendel"
Slutpris1 500 SEK
BORDSLAMPA, Uppsala armaturfabrik
Slutpris300 SEK
HALLAMPOR, 2 st, 1900-tal
Slutpris250 SEK
BORDSLAMPA, Hövik lys
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Bergboms, modell B-141
Slutpris100 SEK
PLAFOND, med prismor, 1900-tal
Slutpris550 SEK
TAKPENDEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
TAKARMATUR 1970-tal, koppar
Slutpris150 SEK
BORDSLAMPA, Iviken, IKEA
Slutpris300 SEK
GOLVLAMPOR, Ett par
Slutpris1 000 SEK
BORDSLAMPA, Markslöjd, Kinna
Slutpris100 SEK
BORDSLAMPA, Belid, typ 13108,
SlutprisInga bud