- Kinesiskt & OrientalisktRensa filter
NATTLJUSSTAKAR, 1 par, Kina, 1700-talets slut
Slutpris18 500 SEK
VAS, Kina, samtida
Slutpris150 SEK
SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal
Slutpris7 000 SEK
KAROTTER MED LOCK, ett par, Kina
Slutpris4 400 SEK
STEKFAT, ett par, Kina
Slutpris3 200 SEK
FAT, ett par, Kina
Slutpris2 000 SEK
SKÅL MED LOCK, Kina 1700-talets slut
Slutpris1 400 SEK
BOJAN, Kina, sen Kangxi, (1662-1722)
Slutpris8 600 SEK
FAT, Kina 1700-tal
Slutpris5 600 SEK
SKÅL, Kina 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
GOLVURNA, Kina, 19/2000-tal
Slutpris1 500 SEK
SKÅL, Kina
Slutpris550 SEK
SNUSFLASKOR, 2st, FAT, 3 st
Slutpris900 SEK
SKÅLAR, 4 st, Kina/Sydostasien
Slutpris400 SEK
FOUHUND, TANGHÄST SAMT URNA
Slutpris500 SEK
GOLVURNA, Kina, 1900-tal
Slutpris850 SEK
GOLVURNA, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK