- Mattor & TextilRensa filter
VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal
Slutpris54 000 SEK
HAMADAN, ORIENTMATTA, Galleri, handknuten
Slutpris2 600 SEK
GEORG JENSEN (1866-1935), Duk
Slutpris650 SEK
ORIENTMATTA Pakistan, handknuten
Slutpris350 SEK
KAYSERI, Orientmatta, Turkiet
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, semiantik
Slutpris200 SEK
YOMUT TURKEMAN, ORIENTMATTA, Handknuten
Slutpris1 700 SEK
RÖLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan, 330 x 257 cm
Slutpris850 SEK
KINAMATTA, handknuten
Slutpris400 SEK
ORIENTMATTA, Pakistan
Slutpris350 SEK
ORIENTTMATTA, Pakistan, handknuten
Slutpris150 SEK
TURKEMAN, Orientmatta, semiantik
Slutpris950 SEK
BALUCH, PERSIEN, ORIENTMATTA, Handknuten
Slutpris200 SEK
TABRIZ, ORIENTMATTA, antik, handknuten
Slutpris41 000 SEK
TABRIZ, Orientmatta, Iran, semiantik/antik
Slutpris450 SEK
RÖLLAKANSMATTA, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
SARABAND, Orientmatta
Slutpris250 SEK
ORIENTMATTA, Afghan
Slutpris200 SEK
KINAMATTA, handknuten
Slutpris700 SEK
MATTA, "Patch kilim", Indien
Slutpris950 SEK
Slutpris600 SEK