BARSKÅP, "Stateroom petrol", Newport
Slutpris15 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Mina"
Slutpris8 200 SEK
BORD, Stockholmsarbete, senbarock
Slutpris21 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002) fåtöljer ett par
Slutpris10 000 SEK
FOLKE OHLSSON (1919-2002), Soffa, 1960-tal
Slutpris100 SEK
KARMSTOLAR, ett par
KARMSTOLAR, ett par
Slutpris2 000 SEK
ALGOT P TÖRNEMAN (1909-1993), Soffbord
Slutpris600 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 4 st
18
Slutpris550 SEK
VICO MAGISTRETTI (1920-2006), stolar, 6 st
Slutpris750 SEK
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par
SÄNGBORD/BYRÅER, Ett par
Slutpris1 500 SEK
MATBORD, CHARLES  RAY & EAMES
MATBORD, CHARLES RAY & EAMES
Slutpris4 200 SEK
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
HÖRNSKÅP, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
BRUNO MATHSSON, Pernilla, fåtölj
Slutpris1 700 SEK
MATBORD, 1970-tal, furu
MATBORD, 1970-tal, furu
Slutpris400 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1970-tal, furu
TIDNINGSSTÄLL, 1970-tal, furu
Slutpris300 SEK
VITRINSKÅP MED SKÄNK, Englesson
Slutpris4 000 SEK
POTTSKÅP, England, 1800-tal
POTTSKÅP, England, 1800-tal
Slutpris950 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1980-tal
KARMSTOLAR, ett par, 1980-tal
Slutpris1 100 SEK
LARS E. LINDELL, FÄLLBORD
LARS E. LINDELL, FÄLLBORD
Slutpris2 000 SEK
STOLAR, ett par, sk Leksandstolar
Slutpris250 SEK
SALONGSBORD, 1920-tal, björk
SALONGSBORD, 1920-tal, björk
Slutpris400 SEK
CHIFFONJE, 1800-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
KOMMOD.1800-talets slut
KOMMOD.1800-talets slut
Slutpris400 SEK
BRUNO MATHSSON (1907-1988), fåtöljer
Slutpris550 SEK
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
KAMFERKISTA, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
SLAGBORD, Aase möbler, Norge
SLAGBORD, Aase möbler, Norge
Slutpris2 800 SEK
BYRÅ, England, 1900-tal
BYRÅ, England, 1900-tal
Slutpris300 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1960/70-tal
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1960/70-tal
Slutpris350 SEK
STOLAR, 8 st, "Dolphin"
STOLAR, 8 st, "Dolphin"
Slutpris2 000 SEK
SOFFA, Bröderna Andersson, "Örenäs"
Slutpris2 500 SEK
Slutpris2 000 SEK
FÅTÖLJ, Hans J Wegner
FÅTÖLJ, Hans J Wegner
Slutpris13 000 SEK
KARMSTOL, tidigt 1800-tal
KARMSTOL, tidigt 1800-tal
Slutpris400 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska
STOLAR, 4 st, sengustavianska
Slutpris3 400 SEK
SKÅP MED BYRÅUNDERDEL, 1800-talets början
Slutpris5 400 SEK
CANAPÉ, Broyhill Furniture, USA
Slutpris6 200 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet
Slutpris200 SEK
SIDOBORD, 1900-tal
SIDOBORD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Casa Milano
Slutpris150 SEK
MÅNBORD, ett par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
RADIOGRAMMOFON MED BARSKÅP
RADIOGRAMMOFON MED BARSKÅP
Slutpris300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets början
BOKHYLLA, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal
Slutpris650 SEK
SALONGSBORD, 1900-tal, Louis XV-stil
Slutpris150 SEK
SJÖMANSKISTA, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
SOFFGRUPP, 1960/70-tal
Slutpris500 SEK
STOL, 1700-tal, senbarock
STOL, 1700-tal, senbarock
Slutpris1 500 SEK
BORD, 1700-tal, furu och ek
BORD, 1700-tal, furu och ek
Slutpris900 SEK